Najlepszy komputer

Czasami widząc stare komputery czy laptopy zastanawiamy się, jak ludzie mogli pracować na tak ciężkim sprzęcie. Waży on zdecydowanie więcej niż powinien, jest toporny w wyglądzie. Coś jak pierwsze komórki. Wszystko naprawdę ogromne. Sam design zaczął zmieniać się dopiero po pewnym czasie, gdy technologia stała się bardziej dostępna. W tym momencie producenci musieli zacząć inwestować w wygląd aby zachęcić kupujących wzrokiem zamiast niezrozumiałych danych technicznych. Przecież dla zwykłego kupującego nie jest istotne czy dany sprzęt odpowiada na pytanie jak hakować. Ma on być przyjazny dla użytkownika, dobrze się trzymać w dłoni bądź być wygodny w użytkowaniu a także być przyjaznym dla oka. Dlatego stare komórki miały całe mnóstwo kolorów. Obecnie większość jest czarna bądź biała. I jest to w zupełności zrozumiałe. Łatwiej i taniej robi się dany sprzęt w jednym kolorze a klientowi daje się możliwość skorzystania z różnego rodzaju nakładek. W ten sposób zarówno można spersonalizować swój komputer bądź telefon a jednocześnie można robić to taniej bo za jednym zamachem idzie tylko jeden kolor. No i zmniejsza się problem niesprzedanego sprzętu. Zwłaszcza, że technika bardzo szybko traci na wartości.
Podobnie jest z umiejętnościami obsługi sprzętu. Obecnie komu jest potrzebna umiejętność programowania odtwarzacza wideo? Ostatnio jak widziałem ogłoszenie dotyczące tego sprzętu można było go kupić za 20 złotych. Obecnie zapewne wartość odtwarzaczy kaset VHS wzrósł, oczywiście pod warunkiem że jest on sprawny. Podobnie jak wzrosła wartość malucha, którego jeszcze parę lat temu można było kupić za grosze, a obecnie jest to rarytas dla hobbystów. Podobnie jest nawet z umiejętnością hakowania. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych oglądaliśmy filmy, w którym umiejętność ta wymagała wielu lat doświadczeń. Teraz o tym jak hakować można dowiedzieć się wpisując odpowiednią frazę w internecie. Proste strony jest zmienić bardzo łatwo.
Swoją drogą jest zadziwiająco wiele przypadków osób publicznych, które skarżą się że ich konta w serwisach społecznościowych zostały przejęte. Jeden z polityków przyznał się, że jego konto zostało przejęte przez piątkowy wieczór. Można uznać, że ataki hakerskie są zdecydowaną rzadkością, a winni za niezbyt mądre wpisy na serwisach społecznościowych są właśnie sami autorzy, którzy przesadzili z zabawą. Potem jest im oczywiście wstyd, ponieważ nie pasuje to do ogólnego wizerunku. Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby które zainwestowały w firmy wizerunkowe. W ten sposób za konta w serwisach społecznościowych odpowiedzialni są sami pracownicy a nie dana osoba publiczna. Oczywiście również ta osoba może cierpieć na syndrom piątkowej imprezy. Jednak zwykłe zasady bezpieczeństwa zastosowane w firmie pozwolą dany problem bardzo łatwo rozwiązać. Oczywiście w to również trzeba zainwestować.
Co do samych komputerów, obecnie możemy przebierać a ich cena spadła. Być może jednak to nasze zarobki wzrosły wystarczająco, aby co roku kupować nowy sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here