Jak działają maseczki na usta na dzień i na noc

Maseczka na usta to kosmetyk, który powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej nowoczesnej i zadbanej kobiety. Trend na używanie ich rozpowszechnił się w Korei, a następnie w Ameryce i Europie. Maseczki doskonale dbają o delikatną skórę warg i stanowią uzupełnienie pomadki do ust, używanej na co dzień. Razem tworzą duet idealny. Dlaczego warto ich używać?

Czym dokładnie jest maseczka na usta?

Maseczka na usta dostępna jest w dwóch formach: żelowej maski naklejanej na usta na określony czas lub kosmetyku w słoiku, lub tubce do nakładania w formie kremu. Część maseczek została zaprojektowana do używania w ciągu dnia przez określoną ilość czasu — przykładowo dziesięć minut. Na rynku dostępne są również maski, które nakłada się na całą noc. Zastosowanie takiej maseczki jest bardzo zbliżone do zastosowania maseczki na twarz. Jej celem jest nawilżenie ust oraz sprawienie, że będą wyglądały na pełne i odżywione. Działa również na skórę wokół warg, zmniejszając zmarszczki mimiczne. W odróżnieniu od balsamów są łatwiejsze w użyciu, a ich działanie jest bardziej intensywne i długotrwałe. Składniki zawarte w kosmetykach są mocno skoncentrowane i często oparte o działanie kolagenu, witaminy C czy kwasu hialuronowego. Te drogocenne substancje zawierają m.in. lubiane przez kobiety maseczki do ust, jak i inne kosmetyki i perfumy Isadora, które panie zamawiają na tagomago.pl/collections/isadora. Preparaty te nie tylko pozwalają zadbać o usta, ale też i o inne części ciała. Świetnie sprawdzą się w kosmetyczce pań w każdym wieku, a także jako upominek na różne okazje.

maseczki do ust

Jak stosować maseczki do ust?

Stosowanie konkretnej maseczki zależy od jej rodzaju. Te w płachcie często wyglądają jak wielkie usta, a ich aplikacja jest bardzo przyjemna. Kosmetyk wyjmujemy z opakowania i naklejamy na czyste usta, po zmyciu innych kosmetyków. Maska działa przez czas określony przez producenta. Po jego upływie czasu zwyczajnie odklejamy maseczkę z ust.

Jeśli składniki aktywne i witaminy maseczki zamknięte są słoiczku — należy go odkręcić i zazwyczaj za pomocą specjalnej szpatułki, dołączonej do produktu, nałożyć kosmetyk na oczyszczone usta. W czasie jej działania nie należy nakładać żadnych innych preparatów — w tym w szczególności szminki lub błyszczyka. Należy powstrzymać się również od spożywania jedzenia i napojów, by nie zetrzeć produktu z ust.

maseczka na usta

Jak dodatkowo dbać o delikatną skórę ust?

Przed użyciem konkretnej maseczki warto również zrobić peeling skóry ust, który jest świetnym zabiegiem pielęgnacyjnym samym w sobie. W ten sposób można pozbyć się niechcianego martwego naskórka oraz umożliwić ekstraktom i substancjom aktywnym zawartym w maseczce szybsze i łatwiejsze wnikanie w skórę.

Mroźne, zimowe powietrze nie wpływa dobrze na stan naszej skóry. Dodając do tego suche powietrze zapewnione przez centralne ogrzewanie, gwarantują nam wyschnięte i spękane usta. Warto zadbać o nie jak najszybciej i długo cieszyć się miękką i nawilżoną skórą warg, wyrazistym konturem i brakiem zmarszczek mimicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here