Jak namówić rodziców na psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieku, jak mówi znane powiedzenie. Jest w tym wiele prawdy. Pies to bardzo wierne zwierzę, nigdy nie opuszcza człowieka sam z siebie, często razem z człowiekiem się starzeje i spędza z nim starość. Jest też świetnym kompanem rodziny, nie przeszkadza przy wychowywaniu dzieci. Ba, nawet często dba o dzieci i broni ich przed innymi. Uczy także empatii i daje ciepło miłości. Nastolatki pies uczy wywiązywania się z obowiązków i dbania o innych.

Dla niektórych pies jest aktywatorem ich aktywności, pobudza ich do sportu lub innej aktywności, chociażby w postaci spacerów. Pies jest bardzo wymagających stworzeniem. Potrzebuje dużo uwagi ze strony opiekuna, lubi być głaskany. Potrzebuje kontaktu z innymi psami, jak również zabawy i regularnym spacerów na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych. Potrzebuje też dużo karmy, w zależności od swojej wielkości oraz wody, regularnego szczotkowania i kąpieli, a także wizyt u weterynarza.

Posiadanie psa niesie za sobą też negatywne skutki. Psa nie można zostawić długo samego w domu, ponieważ potrzebuje on regularnych spacerów na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych. Nie jest on więc dobry dla osób dużo pracujących poza domem, ponieważ może on zanieczyścić mieszkanie. Posiadacze psa często nie mogą też wyjechać na wakacje, bo ośrodki rekreacyjne na kurortami rzadko są otwarte na przyjazd ze zwierzęciem. Jeżeli nikt z rodziny nie może zająć się przyjacielem w postaci psa, wtedy nierzadko trzeba rezygnować z wakacji. Na dodatek psa należy dobrze wychować, aby nie był agresywny w stosunku do ludzi i innych zwierząt, bo może zrobić komuś krzywdę lub potem narobić nam problemów prawnych. Z psem trzeba również uważać, ponieważ zwłaszcza małe szczeniaki lubią wszystko niszczyć, więc pies na pewno nie nada się do nowo urządzonego domu. Należy wziąć pod uwagę, że pies wszystko gryzie i drapie, potrafi zniszczyć doszczętnie buty czy poduszki. Inna wadą jest wszechobecna sierść, ponieważ pies linieje. I ślina, ponieważ psu często kapie ona z pyska.

Jak zestawić te wady oraz zalety posiadania psa i w pomysłowy sposób przedstawić je rodzicom? Jak namówić rodziców na psa i udowodnić im, że to świetny pomysł?
Na początku zdobądź wiedzę o tym jak zajmować się psami. To będzie twój argument przetargowy. Wtedy rodzice niczym Cię nie zaskoczą. Rodzice mogą również sugerować, że nie będziesz się zajmował psem i to na nich spadnie ten obowiązek. Pokaż im więc, że nie mają solidnych podstawach do takich oskarżeń. Przejmuj trochę ich obowiązków w domu, pomóż im w sprzątaniu albo codziennym wynoszeniu śmieci. Skrupulatnie wypełniaj też swoje stare obowiązki, nie zapominaj o nich. Wtedy rodzice zobaczą, że jesteś odpowiedzialnym człowiekiem i mogą na ciebie liczyć. Możesz codziennie pokazywać im zdjęcia słodkich psów lub filmiki na YouTube pokazujące jakie to życie z psem jest cudowne. Jeśli masz rodzeństwo to możesz poprosić, żeby wspierało Cię ono w namawianiu rodziców. Możesz też zostać wolontariuszem w schronisku. Wtedy rodzice zobaczą, że dasz sobie radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here