Jak nosić spódnice z tiulu

Spódnice wykonane z tiulu królują na wybiegach, na ulicach ciągle jednak nie spotykamy ich zbyt często. Szukając przyczyn tego zjawiska zwraca się uwagę przede wszystkim na brak wiedzy samych kobiet na temat tego, jak je nosić. Czas więc zadać sobie kilka pytań dotyczących takich spódnic. Być może okaże się, że to rozwiązanie atrakcyjne także dla którejś z nas.

Jaka długość będzie najlepsza?

Gdy w grę wchodzi długość spódnicy z tiulu, należy liczyć się z tym, że ma ona duże znaczenie. Krótka sprawdza się znakomicie w wielu codziennych stylizacjach, sięgająca za kolano z pewnością będzie zaś postrzegana jako wyrafinowana i szykowna. Ciekawie prezentują się także spódnice sięgające ziemi, należy jednak pamiętać o tym, że te ostatnie nadają się przede wszystkim na duże wyjścia. Wybierając spódnicę dla siebie wypada jednak zastanowić się nie tylko nad tym, jakie stylizacje są nam najbliższe. Jedna z ważniejszych zasad ze świata mody mówi o tym, że naprawdę dobrze wygląda się przede wszystkim w tym, w czym się dobrze czuje, warto więc zastanowić się nad tym, czy krótka spódnica tiulowa dodaje nam pewności siebie, czy też raczej odbiera nam ją.

Jaki kolor okaże się odpowiedni?

Także kolorystyka tiulowych spódnic zasługuje na to, aby poświęcić jej chwilę uwagi. Ponownie okazuje się przy tym, że trendy nie są tak ważne, jak indywidualne upodobania kobiet decydujących się na taki zakup. Jeśli nie jesteśmy skłonne do ekstrawagancji, najlepszym wyborem jest biel, szarość oraz czerń, klasyczne rozwiązania sprawdzą się bowiem tak podczas spotkań z przyjaciółmi, jak i eleganckich wyjść. Jeśli jednak chcemy czuć się naprawdę modnie, możemy postawić na intensywne odcienie sprawiające, że spódnica będzie skupiać na sobie spojrzenia przechodniów.

Czy spódnica z tiulu jest wyborem dla każdej kobiety?

Kobiety noszące małe rozmiary mogą być spokojne – spódnica tiulowa jest rozwiązaniem stworzonym dla nich. Nie oznacza jednak, że jest tylko dla nich zarezerwowana. Panie, które obawiają się, że tiul doda im kilogramów, wcale nie muszą z niego rezygnować. Nawet większe rozmiary sprawdzają się znakomicie, choć w takim przypadku należy zwracać uwagę na to, czy talia jest wyraźnie zarysowana. Mając pewne zastrzeżenia w tym zakresie, najlepiej dopasować do spódnicy odpowiedni top. Pomoże to w zachowaniu odpowiednich proporcji. Brak wcięcia w talii nie będzie też problemem, jeśli wybierze się spódnicę mniej strojną, złożoną z mniejszej liczby warstw materiału. I tego rodzaju modele prezentują się przecież świetnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here