Piękna opalenizna

W dzisiejszych czasach jedni chcą być bardzo opaleni, jedni bardzo błądzi. I jedno i drudzy muszą się bardzo postarać aby osiągnąć wymarzony efekt. W tym artykule skupimy się na tym, co powinny robić osoby, którym zależy zwłaszcza na pięknej opaleniźnie.

Kiedyś w krajach europejskich opalenizna była uznawana za oznakę biedy, ponieważ tylko chłopki pracowały na polach, natomiast bogate damy chroniły swoją skórę przed słońcem poprzez noszenie rękawiczek i zasłanianie się od słońca parasolami. Moda się jednak zmienia i przyszedł też czas w trendach na opaleniznę.

Jeszcze niedawno najmodniejsza była mocno spalona skóra, królowały solaria. Jednak ostatnimi czasy ludzie zaczęli zwracać uwagę na stan swojej skóry, pragną by była cały czas gładka i jędrna bez udziału medycyny estetycznej.

Każdy choć trochę zorientowany człowiek zdaje sobie sprawę, że słońce mocno przyczynia się do fotostarzenia się skóry. Skóra narażona na częste promieniowanie UV szybciej staje się wiotka, nie produkuje już tyle kołatanie, staje się obwisła i pomarszczona. Na skórze często opalonej często występują też nieestetyczne przebarwienia posłoneczne. Skora często wystawiona na promieniowanie UV lub blada, skłonna do powstawania przebarwień lub do oparzeń słonecznych jest także narażona na czerniaka. Opalanie zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka. Jest to nowotwór złośliwy skóry, może wystąpić także na błonach śluzowych i na gałce oka.

Co więc robić aby się bezpiecznie opalać?
– unikaj słońca w godzinach 11-16 kiedy to promieniowanie jest największe
– nigdy nie wychodź na słońce bez nałożonego kremu z filtrem, który chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
– nie posmarowane fragmenty ciała chowaj pod ubraniami
– z opalaniem się na dworze czekaj przynajmniej do czerwca, ponieważ wtedy promienie słońca już są blokowane przez atmosferę, a na przykład w majowe słoneczne dni przechodzą one przez dziurę ozonową i działają na nas mocniej
– staraj się unikać oparzeń słonecznych, mają one drastyczny wpływ na stan skóry

Nie wierz, że opalenie to świetny sposób na trądzik. Może wydawać się, że działa on, ale chwilowo, ponieważ opalanie wysusza cerę. Potem problem wróci.

A jak sie szybko opalic a w dodatku zdrowo?
Aby skóra nabrała pięknego brązowego odcienia musi być zdrowa i zadbana, a ponadto wystawiona na działanie promieni słonecznych, a z głową. Przede wszystkim przed opalaniem wykonaj peeling całego ciała. Dzięki temu skóra się szybciej i bardziej równomiernie opali. Możesz go zrobić w domu w łazience lub piaskiem na plaży. Pamiętaj, że skóra po peelingu jest bardzo wrażliwa i bardziej skłonna do oparzeń. Stosuj więc kremy do opalania z filtrami. Chronią one przed promieniowaniem UVA i UVB. Wiadomo, że jeżeli chcesz się opalić szybko to nie użyjesz kremu z filtrem 50, ale pamiętaj, by jakiś filtr był. Nakładaj filtr co parę godzin i po każdej kąpieli. Nie zapominaj o ustach czy uszach. Po każdym opalaniu nawilżający i natłuszczający skórę, a będzie ona gładka i błyszcząca i dłużej utrzymać opaleniznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here