Prezenty na różne okazje

Prezenty to zmora każdego. W czasach gdy każdy ma to co chce mieć, a jak tego nie ma to tylko dlatego że go nie stać kupienie komuś czegokolwiek jest problemem. Jaki prezent na święta? Jaki prezent na komunię? jaki prezent na 18? Jaki na rocznicę ślubu? Jaki na pierwsze urodziny? Jaki na chrzest? Jaki na ślub?
Zapomniałem o jakieś uroczystości? Zapewne tak. Gdzieniegdzie co jakiś czas słyszy się o przedsiębiorstwach, które pomagają w zakupie prezentu. Czasami nawet dokonują samodzielnie wszystkie. Mówisz tylko swój budżet, kilka słów o potencjalnie obdarowanych oraz o okazji a oni przedstawiają kilka propozycji. Zdecydowanie jest to łatwiejsze rozwiązanie niż samodzielnie poszukiwanie pośród tysięcy możliwości. Klęska urodzaju bywa czasami największą z klęsk. Im więcej czasu człowiek musi poświęcić na wybranie tym częściej zaczyna się zastanawiać czy rzeczywiście danego produktu potrzebuje. Chyba nie o to chodzi sprzedawcom. Dlatego są sklepy, które posiadają na półkach tylko trzy rodzaje danego produktu. Najtańszy, o średniej cenie i najdroższy. Wybór mniejszy? Zdecydowanie.
Jednak nadal w większości przypadków musimy liczyć na siebie. Tak więc jaki prezent na 18 urodziny wybrać? Wszystko zależy od tego kim jesteśmy dla jubilata. Gdy jesteśmy chrzestnymi warto porozmawiać z rodzicami. Być może to jest idealny czas by wysłać dziecko na kurs prawa jazdy. Prawo jazdy prędzej czy później przyda się każdemu. Gdy jesteśmy kimś z dalszej rodziny można albo porozmawiać z solenizantem o jego planach na przyszłość albo można zwyczajnie dać mu pieniądze. Nie szalejmy jednak. Gdy wiemy, że dziecko jest rozrzutne nie warto mu dawać wysokich kwot. Sto złotych to taka górna granica. Gdy jednak mamy świadomość, że solenizant jest osobą rozsądną warto tą kwotę podwoić. Z pewnością wyda ją dobrze. Być może będzie nawet oszczędzał na studia bądź swój pierwszy samochód.

Trochę inaczej sprawa ma się z urodzinami. Osobiście preferuję starszym dzieciom dawać prezenty, których cena nie przekracza dwukrotności ich wieku. Czyli 10 latkowi prezent do 20 złotych. No chyba, że wiemy o jego marzeniu i mamy akceptację rodziców. Wtedy można nagiąć zasady. Jednak gdy nie jesteśmy zbyt blisko to zasada ta wydaje się rozsądna. Oczywiście w pewnym momencie dziecko jest już osobą dorosłą. Gdy nie wiemy co kupić zazwyczaj kupuje się alkohol. Zawsze można sobie stworzyć tabelkę w Excelu która mówi jaki rodzaj komu kupiliśmy, w ten sposób nie będziemy co roku się powtarzać a możemy na przykład kupić większa partię i po prostu dawać solenizantom wymiennie. Chyba, że ktoś ubóstwia jakiś rodzaj alkoholu to będzie nam łatwiej. No chyba, że lubi jedynie szkocką za dwa tysiące. Wtedy delikatnie dajemy do zrozumienia danej osobie, że jest burżujem i podarujemy jej kwiaty. Najlepiej w doniczce. No kurcze, nie przesadzajmy. Prezent nie powinien być droższy niż budżet Sierra Leone.

Prezenty ślubne czy komunijne charakteryzują się dużą indywidualnością. Wszystko zależy od organizatora warto więc z nim porozmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here