Rozwód

Założenie rodziny w dzisiejszych czasach to istny problem. Zaczyna się już na etapie przygotowań do ślubu. Każdy chce ciągnąć w swoją stronę. Czasami rodzina panny młodej, czasami pana młodego, czasami z kolei każdy ma to gdzieś i aby jako tako wyszło zajmują się przygotowaniami osoby zupełnie obce. Zwyczajnie jest im głupio. Zdarzają się takie osoby. Potem jeszcze jest samo małżeństwo. Jeżeli są problemy nagle w naszej wyszukiwarce pojawiają się pytania jak złożyć pozew o rozwód, kto zajmie się opieką nad dzieckiem, jak otruć współmałżonka aby nie pozostał ślad. W ostatnim przypadku powinniśmy raczej jadać na mieście, a i najlepiej również tam spać. Problem pojawia się również gdy nasz współmałżonek zachoruje. Zdarzają się sytuacje gdy jedno z małżonków opuszcza rodzinę, a to z powodu kogoś innego, a to z powodu alkoholu bądź narkotyków. Często gdy są dzieci druga strona nie robi nic. Obiecała przecież być przy tej drugiej osobie, więc skoro ona odeszła to pozew o rozwód powinna złożyć właśnie ona. Zwłaszcza osoby związane z alkoholikami i narkomanami cierpią. Obiecały przecież zajmować się chorym współmałżonkiem. Może się jednak zdarzyć, że ta osoba, która zajmuje się dziećmi umrze, a drugie ze współmałżonków nie będzie chciało opiekować się dziećmi. Pojawia się wówczas problem z majątkiem, bo z jednej strony powinno być ono zabezpieczeniem dla dzieci. Z drugiej jednak strony prawo zakłada, że większa część majątku będzie przynależeć się żyjącemu współmałżonkowi. Prawo oczywiście zakłada, że małżonek ten będzie opiekować się dziećmi. W takim przypadku jednak sąd z reguły działa indywidualnie. Jeżeli prawo do opieki nad dzieckiem przeszła w ręce kogoś innego da się w sądzie udowodnić, że już za życia dana osoba nie była w stanie pełnić funkcji rodzinnych. Co za tym idzie nie powinna mieć prawa do dziedziczenia majątku, ponieważ w minimalnym stopniu uczestniczyła w jego tworzeniu. Jeżeli sąd nie przyzna nam racji mamy prawo złożyć apelacje, aż do sądów europejskich.
Wiele osób zapomina, że gdy mamy wspólne konto z małżonkiem i dzieci nieślubne po naszej śmierci pieniądze z konta zgodnie z zasadą dziedziczenia przynależą się w pewnej części również temu dziecku. Warto więc się zastanowić przy zakładaniu konta wspólnego, czy tam właśnie powinny znajdować się nasze oszczędności. Może już na etapie pojawienia się dziecka czy powrotu do siebie powinniśmy porozumieć się do kwestii pieniędzy. Ewentualnie istnieje również testament. Na dobrą sprawę możemy też z owym dzieckiem mieć na tyle dobre stosunki, że zaraz po naszej śmierci zrzeknie się on spadku. Wszystko to sprawa indywidualna. Jak wcześniej wspomniałem, wiele zależy również od sądu.
Z kolei przy składaniu pozwu o rozwód jednocześnie zakładamy separacje. Jeżeli mamy taką możliwość najlepiej od razu porozumieć się z partnerem o podziale majątku, opiece nad dziećmi oraz innymi istotnymi sprawami. Jeżeli nie będzie takiej możliwości to trudno. Czeka nas długi i bolesny proces w którym dzieci na pewno będą w mniejszym bądź większym stopniu uczestniczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here