papierosy
fot.: pexels.com

Palenie jest jednym z najbardziej szkodliwych nałogów, które bardzo ciężko rzucić. Niestety, po taką odmianę „relaksu” sięga coraz więcej osób, także w młodym wieku. Jakie są skuteczne sposoby na rzucenie palenia oraz jakie są korzyści z tego płynące?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/desmoxan-skuteczny-w-rzuceniu-palenia/

Jak rzucić palenie?

Jednym ze sposobów, jest staranie się odciągnąć swoją uwagę od chęci zapalenia papierosa. Jeżeli poczujemy, że mamy ochotę sięgnąć po paczkę papierosów, to dobrze jest przekierować swoją uwagę np. na sprzątanie mieszkania, wyjście na spacer i wiele innych. Warto także unikać sytuacji, które kojarzą się z paleniem. Mogą to być określone miejsca, takie jak np. balkon.

Dla wielu osób, dość męczące może być to, że nie wiedzą co zrobić ze swoimi rękoma. Aby nie sięgać po papierosa, dobrze jest mieć przy sobie coś co zajmie wolne dłonie. Może to być chociażby piłeczka antystresowa lub długopis.

Korzyści płynące z rzucenia palenia

Największą korzyścią płynącą z rzucenia palenia jest to, że po pewnym czasie abstynencji, znacznie spada ryzyko zachorowania na raka płuc, jamy ustnej, krtani, czy przełyku. Według lekarzy, pięć lat abstynencji, może obniżyć ryzyko tego rodzaju chorób aż o połowę. Oprócz tego, istnieje znacznie niższe prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu.

Co więcej, po wypaleniu ostatniego papierosa, bardzo szybko można zauważyć, że puls i ciśnienie krwi wracają do swojego normalnego stanu. Po jednej dobie bez papierosów, dojdzie także do oczyszczania płuc. Natomiast po upływie trzech dni, dzięki temu, że doszło do usunięcia nikotyny z organizmu, intensywniej będzie można odczuwać niektóre smaki i zapachy.

Dzięki rzuceniu palenia, można także sporo zaoszczędzić. Jak się okazuje, przez regularne kupowanie papierosów przez cały rok, w niektórych przypadkach można byłoby zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Jest to spora suma, którą można byłoby przeznaczyć na coś innego.

Przeczytaj też: http://www.inaczejmowiac.pl/gdzie-kupic-yerba-mate/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here