Sukienka plus size – czy granatowa to najlepszy wybór?

0
708

Kolory, którymi się otaczamy, a także zakładamy na siebie mają ogromny wpływ zarówno na to, jak sami się czujemy, jak i na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie i ludzi z którymi rozmawiamy, obcujemy i przebywamy na co dzień. To ważne, aby nie ograniczać się wyłącznie do kilku ulubionych barw, ale otworzyć swój umysł na nowości, pomierzyć i ponosić najróżniejsze barwy, aby sprawdzić, w których tak naprawdę jest nam najbardziej do twarzy, które pasują do naszego osobowości i temperamentu, a które wręcz przeciwnie – zupełnie nie odzwierciedlają naszego charakteru i tego jacy jesteśmy.

Również jeśli chodzi o sukienki, które przecież kocha każda kobieta, spróbujmy wyjść nieco z naszej codziennej strefy komfortu i nieco zaszaleć przy następnych zakupach. Panie o nieco pełniejszych kształtach, noszące rozmiary plus size, także nie powinny ograniczać się wyłącznie do ciemnych kolorów, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Każda z nas jest piękna, bez względu na noszony rozmiar i każda z nas powinna otaczać się szeroką paletą barw. Sama się przekonaj jak piękne sukienki plus size, w wielu ciekawych kolorach możesz dostać od ręki na przykład tutaj: https://laversa.pl/sukienki-plus-size.

Symbolika i znaczenie kolorów

Sięgając po sukienkę w danym kolorze czy to na sklepowym wieszaku, czy też w sklepie internetowym, możemy kierować się wieloma czynnikami: aktualnymi trendami i panującą modą, daną porą roku, jakimś wewnętrznym impulsem, który przyciągnął nas w stronę takiej akurat barwy, własnym gustem i ulubionym kolorem, który najlepiej podkreśla naszą cerę, oczy, włosy, pasuje do osobowości i taki, który gdy go nosimy, to otrzymujemy od innych najwięcej komplementów na swój temat. Warto jednak poznać ukryte znaczenie kolorów, aby dowiedzieć się co się za nimi kryje i jakie komunikaty wysyłamy do naszego otoczenia mając je na sobie.

Kolor czarny – elegancja, profesjonalizm idealny dla kobiety businesswomen, z drugiej strony powaga i smutek, ale także bunt, indywidualizm.

Kolor biały – niewinność, czystość, delikatność, podkreśla wagę i odświętny charakter danej chwili, wyraża szacunek i klasę, ale także wolność.

Kolor szary – spokój, wyciszenie, introwertyzm, pracowitość, to kolor dla osób, które wolą nie wyróżniać się z tłumu.

Kolor czerwony – pasja, ogień, miłość, namiętność, zmysłowość, działa pobudzająco i dodaje pewności siebie, to idealny kolor jeśli pragniemy dodać sobie odwagi.

Kolor pomarańczowy – optymizm, radość, witalność, lato, dodaje energii i pozytywnej siły, rozbudza optymizm i pozytywne podejście do życia, to kolor, który działa antydepresyjnie.

Kolor żółty – radość, słońce, wakacje, nadzieja, w takim kolorze jesteśmy postrzegani jako osoby otwarte, ciekawe świata, chętnie zawierające nowe znajomości.

Kolor zielony – spokój, harmonia, bliskość z naturą, nadzieja, budzenie się do życia, pragnienie zmian i nowości, osoba ubrana w zieleń jawi się otoczeniu jako spokojna, zrównoważona, a także ambitna i sięgająca po swoje marzenia.

Kolor niebieski – marzycielskość, bujanie w obłokach, woda, niebo, powietrze, kreatywność, twórczość, artystyczna dusza, wychodzenie poza schematy, oryginalność i indywidualizm, wrażliwość.

Kolor granatowy – odpowiedzialność, profesjonalizm, uporządkowanie, dobra organizacja, wewnętrzny spokój, to świetny kolor biurowy.

Kolor fioletowy – tajemniczość, wrażliwość, szlachetność, ale też władza, duchowość, bunt i chęć pokazania swojej indywidualności, to jeden z najrzadziej wybieranych kolorów.

Kolor różowy – niewinność, dziewczęcość, romantyzm, beztroska, ufność, bezbronność, nieco dziecięcy sposób patrzenia na świat.

Kolor brązowy – spokój, ład, stabilność uczuciowa, odpowiedzialność, praktyczne podejście do życia, umiłowanie bliskości z naturą.

Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne kolory, jak mogą wpływać na nasz nastrój oraz jaki komunikat wysyłamy do otoczenia nosząc na sobie takie, czy inne barwy. Oczywiście jest to jednak tylko ciekawostka i dobór swojego stroju jest naszą własną decyzją, a to, co nosimy powinno podobać się przede wszystkim nam samym. Może masz ochotę na nową czerwoną, albo granatową sukienkę? (https://laversa.pl/granatowa-sukienka). Uzupełnij swoją garderobę na nowy sezon, zwłaszcza, że nic nie sprawia tak wielkiej radości, jak małe zakupy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here