Szkoła krawiecka

Sklepy w okresie świątecznym to temat długi i szeroki. Nie da się ukryć, że pracownicy są wówczas przemęczeni, a wiadomo że jak ktoś jest przemęczony to jest zły. My również jesteśmy zmęczeni staniem w kolejkach, tym że jest tak mało pracowników do obsługi, a na sali nie ma sporej części towaru albo są gdzieś głęboko w palecie i nie ma kto tego rozpakować bo wszyscy pracownicy siedzą na kasie. Z drugiej strony łatwo zauważyć, że nasi współtowarzysze niedoli w łatwy sposób zrzucają całą odpowiedzialność na pracowników danego sklepu. Gdyby to był osiedlowy sklep pani Jadwigi i jej męża to mieliby oni całkowitą rację. Lecz najczęściej takie sytuacje zdarzają się w wielkich sklepach, gdzie pracownicy nie znają co najwyżej nazwisko szefa swojego szefa bo tych wyżej raczej nie będą mieli okazję spotkać.
No ale niestety, bywamy egoistyczni, a do tego im większa zbiorowość ludzka tym głupiej.
W związku z tym napiszę o szyciu. Jak szyć większość czytających wie. Jeżeli nie odsyłam do odpowiednich źródeł. Gdy już wiemy jak szyć powinniśmy się zastanowić co szyć. Najlepiej uszyć coś ładnego, co będzie pasować do naszego wnętrza. Do wnętrza naszego domu albo do wnętrza samochodu jeżeli mamy taką ochotę. Można przecież uszyć ochronę na kierownicę, albo przyszyć dodatkowe poduszki by było wygodniej. Siedzenia w fotelu kierowcy są dostosowane do średniej wielkości człowieka. Wiadomo jednak, że jak idę na spacer z dwoma psami to średnio mamy po trzy i jedną trzecią nogi. Mediana jest bardziej znacząca, bo wtedy wiadomo, że przy trzech jednostkach mediana wynosi 4, co za tym idzie wiemy bardzo dobrze że zapewne na spacerze jest człowiek z dwoma zwierzętami a nie jakieś trzy potwory z trzema nogami i jedną, która nie wyrosła. Możemy jednak dla takiego potworka uszyć sweterek, oczywiście jeżeli mamy pewność, że ma dwie ręce bo w innym wypadku robi się to problematyczne. No bo jak uszyć sweterek gdy dany obiekt ma na przykład 16 rąk. Musi być bardzo duży.
Może więc skupmy się na szyciu firanek, jest to przyjemniejsze. Tylko czy naprawdę potrzebujemy firanki. Ja bym jednak wolał uszyć coś dla siebie. Mężczyzna zawsze potrzebuje dobrze skrojonej koszuli. Zresztą ten sam problem występuje wśród kobiet. Dobrze skrojona koszula sprawia, że kobieta może podkreślić to co podkreślić chce. Z koszulami jest ten problem, że w okolicach biustu jest zazwyczaj albo za mała albo za duża. Dodatkowo sam biust również jest nierówny więc źle uszyta koszula wygląda po prostu źle.
Podobnie sprawa ma się w zasadzie z każdym ubraniem. Większość rzeczy nie jest uszyta pod nas. Dlatego pewnie mówi się, że ubranie na nas leży. Dobrze uszyte, skrojone ubranie podkreśli z pewnością nas samych. Nasze walory. Niestety takie indywidualne zamówienia są zazwyczaj niezwykle drogie. I nie mówię tutaj o jakimś wspaniałym projektancie, bo on jest ważny, ale nie najważniejszy. Bez dobrej krawcowej, albo dobrego krawca, ubranie pozostanie tylko na papierze jako plan. Inwestujmy zatem w szkoły krawieckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here