szumiąca maskotka - czy warto kupić?

Szumisie na pierwszy rzut oka przypominają całkiem zwyczajną przytulankę, jednak w rzeczywistości to przemyślane narzędzie do uspokajania i usypiania maluchów. Po ich włączeniu jest emitowany szum lub odgłosy przypominające bicie serduszka, które dziecko słyszało będąc w brzuchu mamy.

Rodzaje szumisiów

Misie szumisie różnią się od siebie, dźwiękiem jaki emitują. Wybierając odpowiedni dla malucha, warto przetestować każdy rodzaj szumu. Zobaczyć, który jest najbardziej skuteczny. Wyróżniamy szum:

Biały szum, porównywany jest do odgłosu odkurzacza lub suszaki. Jest to stały dźwięk, który uspokaja. Przy tym rodzaju szumu, dziecko znacznie szybciej zasypia. Otoczone jest ciszą i spokojem. Dzięki włączeniu takiego szumisia, płacz dziecka jest ograniczony.

Wody płodowe, ten rodzaj szumu imituję odgłos wód płodowych, które dziecko kojarzy z okresem spędzonym w brzuchu mamy. Dźwięk sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie.

Szumiące misie dla niemowląt

Szum różowy, różni się od szumu białego inną częstotliwością dźwięku. Ten dźwięk jest niższy, bardziej głęboki. Porównywalny jest do odgłosu przepływające krwi, w żyłach mamy.

Szum fal, działa niesamowicie uspokajająco, zarówno na niemowlę, jak i dorosłego. Pozwala maluchowi oswoić się z dźwiękami, które panują w otaczającym świecie.

Szum padającego deszczu, jego działanie jest podobne do szumu fal.

Jakie są zalety misia szumisia?

Główną zaletą płynącą z korzystania z misia szumisia jest wyciszenie dziecka, w efekcie czego niemowlak jest spokojny i szybciej zasypia. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w urządzenie, które monitoruje oddech dziecka. Są w stanie rozpoznać płacz niemowlaka, gdy się obudzi. Wtedy taki szumiś reaguje i się włącza. Uspokajający szum, ułatwia ponowne zaśnięcie malucha.

Ile działa taka zabawka? Szumiś w klasycznej wersji działa około 60 minut. Jest to idealny czas dla dziecka, na zaśnięcie. Następnie szumiś przechodzi w stan czuwania. Stopniowo się wycisza, aż się wyłącza.

Przeczytaj też: http://www.inaczejmowiac.pl/spiworki-i-otulacze-dla-niemowlakow-czym-sie-roznia-od-siebie-co-lepiej-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here