Jak sprawdzić ile zostało internetu w play?

Internet to okno na świat. Za jego pomocą możemy sprawdzić dosłownie wszystko. Znajdziemy przepis na ulubioną szarlotkę, sprawdzimy rozkład komunikacji miejskiej w każdym mieście na świecie, czy pogodę na najbliższy weekend, zobaczymy aktualny kurs walut lub porozmawiamy z koleżanką za pomocą portalu społecznościowego.
Internet ogarnął cały świat. Zastąpił on nam encyklopedie, atlas świata, mapę, a nawet książkę kucharską. Duże grono ludzi, nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu.

Dostęp do internetu jest teraz bardzo powszechny. Możemy posługiwać się nim za pomocą laptopa, tabletu, czy telefonu komórkowego. Jest on tak rozpowszechniony, że towarzyszy nam w każdym etapie życia. Dzieci oglądają bajki, słuchają kołysanek, szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania podczas odrabiania pracy domowej, rozmawiają z rówieśnikami, dzielą się opiniami na portalach społecznościowych, czy słuchają ulubionej muzyki.
Dorośli szukają inspiracji na dzisiejszy obiad, sprawdzają jaka droga jest najlepsza, do szybkiego powrotu do domu, a inni bez internetu nie mogliby pracować.

Najczęściej korzystamy z internetu za pomocą telefonu komórkowego. Jest to niewielkie, lekkie, łatwe w obsłudze urządzenie, które mamy zawsze przy sobie.
W domu, czy w wielu miejscach publicznych istnieje dostęp, do powszechnego internetu, przesyłanego za pomocą WiFi. Korzystając z tego rozwiązania np. w kawiarni, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z niego.
Jednak istnieją miejsca, gdzie jesteśmy skazani na internet jaki oferuje nam dany operator komórkowy. W takim przypadku najlepiej wykupić sobie pakiet internetowy, lub zadbać, by taki pakiet był dostępny w ramach opłaty za abonament.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala nam korzystać z internetu niemal z każdego miejsca na ziemi.

Po wykupieniu pakietu, bardzo często nie jesteśmy w stanie sami określić ile nam go jeszcze zostało, dlatego w łatwy sposób można to sprawdzić. Posłużymy się bardzo popularną na rynku siecią, jaką jest play.

Jak sprawdzić ile zostało internetu w play?
Możliwości jest wiele, pierwszą z nich jest zalogowanie się do aplikacji mobilnej play lub na stronę internetową play24, gdzie mamy wszystkie informacje na temat swoich warunków umowy. Możemy sprawdzić, czy doszła opłata za ostatnią fakturę, jak również ilość pozostałego internetu, który możemy wykorzystać.
Kolejną metodą, jest wpisanie w telefonie jednego z dwóch poniższych kodów, w zależności od tego, jaki rodzaj pakietu mamy wykupiony: *108# lub *107# a następnie zatwierdzamy zieloną słuchawką.
Ostatnim już sposobem jest wizyta w salonie stacjonarnym play, gdzie pracownik sieci, za pomocą komputera określi nasz stan pakietu internetowego.

Świat internetu ogarnął wszystkich. Lecz ważne jest, by oddzielić świat wirtualny od rzeczywistego. Stały dostęp do internetu jest oczywiście bardzo ważny w dzisiejszym świecie, ale pamiętajmy również o rodzinie, znajomych, przyjaciołach. Kontakt utrzymywany za pomocą internetu nie zawsze jest w stanie zbudować dobrą i zdrową relację między ludźmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here