sprzedawca

Praca jako sprzedawca w wielu przypadkach, choć z pozoru prosta może być naprawdę wyczerpująca i nieraz przebiega w ponadnormatywnych godzinach pracy. Czy trud włożony w wykonywanie obowiązków zawodowych może być też dobrze płatny?  Poniżej przedstawione są dane, które mają na celu pokazać w miarę czytelną kwestię dotyczącą zarobków sprzedawców w naszym kraju. Sprawdź, jak wyglądają zarobki sprzedawcy w odpowiednich miejscach pracy! Zaczynamy

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/sprawdz-ile-zarabia-sprzedawca-ile-mozesz-zarobic-jako-sprzedawca/

Zarobki sprzedawcy w sklepie – zarobki ekspedienta

Przedstawione zarobki wynikają z ogólnopolskich badań, które rokrocznie przeprowadzają portale branżowe zajmujące się zarobkami polskich pracowników z różnych dziedzin. Przeciętnie w Polsce jako sprzedawca, a bardziej szczegółowej mówiąc jako ekspedient – jesteś w stanie zarobić 2000 zł netto. Jest to kwota  uśredniona, wliczająca różne rodzaje sklepów i wielkości miast. Sprzedawca specjalista, na przykład po technikum o profilu handlowym, może liczyć na zarobki średnio wynoszące około 2900 zł netto. Stanowiska kierownicze zganiają za swoją pracę około 4600 zł netto.

Sprzedawca – Zarobki w supermarketach

Duże sieci handlowe szczycą się kwotami, które wypłacają swoim pracownikom na kasie. Zaczynając od tych przyjemniejszych kwot:  

Lidl oferuje, w zależności od stażu pracy – 3100 a 4350 zł brutto.

Troszeczkę mniej zarobisz w Biedronce – tam przedział wynagrodzenia wynosi od 2700 zł do 3550 zł brutto. 

Żabka – tu z kolei pracodawca płaci swoim sprzedawcom około 1700 zł.

Piekarnie czy cukiernie – tu niestety nie mamy dobrych wieści. Zarobki sprzedawcy w takich miejscach oscylują w okolicach najniższej krajowej.

Sprzedawca w sklepach odzieżowych

Często spotkać można również sprzedawców zatrudnionych na stanowisku sprzedawców w sklepach odzieżowych. Chociaż podstawą w takiej pracy nadal jest etat, zarobki w takich sklepach wahają się w przedziale między 1634 – 2250 zł netto każdego miesiąca. Z badań wynika, że najwięcej zarobimy w sklepach sieci CCC oraz Cubus. Najmniej co może się wydawać nieco dziwne zarobimy w sieciach takich jak Wólczanka czy Vistula.

Zobacz też: http://www.inaczejmowiac.pl/sprzedawca-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza-ktore-zatrudnienie-jest-korzystniejsze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here