Reese’s

Marka Reese’s należy obecnie do jednego z największych na świecie producentów czekolady oraz innych rodzajów słodyczy, amerykańskiej firmy Hershey’s. Jej flagowym produktem są wyroby czekoladowe z kremowym wypełnieniem na bazie masła orzechowego, noszące dawną nazwę Peanut Butter Cups – to rodzaj czekoladowych krążków/ciastek wypełnionych kremowym masłem orzechowym. W ofercie marki znajdziemy dziś również wiele innych słodyczy z orzechowym kremem, w tym batony, czekolady oraz masło orzechowe.

Peanut Butter Cups – co to takiego?

W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego są to kubeczki wypełnione masłem orzechowym. W praktyce jest to rodzaj czekoladowych ciastek/krążków z kremowym wnętrzem. W oryginalnym wydaniu Reese’s nadzieniem krążków jest zawsze masło orzechowe, co nadaje tego typu słodyczom niezwykle charakterystyczny, mniej słodki smak. Od wielu lat są to jedne z najpopularniejszych rodzajów słodyczy sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych, które dzięki pośrednictwu dobrze zaopatrzonych sklepów ze słodyczami, bez większych problemów można nabyć również w Polsce. Jeśli chcesz spróbować, jak smakują tego typu słodycze, na początek najlepiej zdecyduj się na zakup ich podstawowej, najpopularniejszej i jednocześnie najwierniejszej oryginałowi wersji – czekoladowe ciastko (w mlecznej czekoladzie) z gładkim masłem orzechowym w środku.

Inne słodycze z masłem orzechowym

Doceniając popularność oryginalnych ciastek z masłem orzechowym, firma Hershey’s zdecydowała się na wprowadzenie do sprzedaży również innych rodzajów słodyczy pod marką Reese’s – słodycze z kremowym nadzieniem. W sprzedaży znajdziemy m.in. czekoladowe batoniki z masłem orzechowym, klasyczne babeczki z wypływającym po ich przegryzieniu kremowym nadzieniem czy typowe tabliczki czekolady, w których zamiast owocowego nadzienia, stosuje się najwyższej jakości, gładkie masło orzechowe. Warto również pamiętać, że nawet tradycyjne czekoladki Peanut Butter Cups dostępne są w dużej różnorodności odmian – mogą być oblewane mleczną lub białą czekoladą, mieć różne wymiary i kształty, zawierać dodatkowe składniki modyfikujące ich podstawowy smak.

Jeśli lubisz amerykańskie słodycze lub po prostu chcesz poznać smak najbardziej charakterystycznych smakołyków zza oceanu, przekąski Reese’s z pewnością powinny znaleźć się na Twojej liście. W pierwszej kolejności spróbuj klasycznych czekoladowych krążków z masłem orzechowym w środku. W dalszej kolejności możesz sięgać po inne słodycze z orzechowym nadzieniem, takie jak czekoladowe babeczki, batony czy typowe czekolady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here