Perfumy z paczulą

Paczula to niezwykle popularny składnik pięknych zapachów. Jej woń można odnaleźć w perfumach dla kobiet, mężczyzn, a także kompozycjach unisex. Zazwyczaj jest ona w nich tłem dla pozostałych aromatów, a jednocześnie sprawia, że pachnidło jest trwałe i wyjątkowe. Komu spodoba się zapach paczuli? Jakie są najpiękniejsze perfumy z paczulą?

Jak pachnie paczula?

Paczula jest egzotycznym krzewem, który można spotkać w Azji, na Karaibach i w Afryce Zachodniej. Poznać można ją po liściach przypominających te pokrzywy oraz fioletowych lub białych kwiatach. Do tworzenia perfum wykorzystuje się olejek eteryczny, produkowany z liści paczuli. Jego zapach jest ziemny, zielono-korzenny, intensywny – jednym słowem mocno charakterystyczny. Sprawia to, że w perfumach aromat paczuli łatwo wyczuć. Zazwyczaj umieszczany jest on w nucie bazy, a jego zadaniem jest przedłużać zapach pachnidła.

Jak pachnie paczula

Jakie są najpiękniejsze perfumy z paczulą?

Perfum z paczulą nie brakuje. Po ten aromat chętnie sięgają zarówno największe domy perfumeryjne, jak i niszowe marki. Łączą go z owocowymi, drzewnymi lub orientalnymi woniami. W tym pierwszym wydaniu paczulę można odnaleźć w perfumach Giorgio Armani Si Passione Limited. Otoczona jest ona akordami czarnej porzeczki, gruszki, grejpfruta, ananasa, a także róży, jaśminu, wanilii, cedru i bursztynu. Koktajl z tych aromatów jest zmysłowy i subtelny, idealny dla odważnej i ceniącej wolność kobiety. Utrzymuje się na skórze do 5 godzin i jest jednym z najintensywniejszych zapachów z paczulą.

Kobiety lubiące intensywne wonie sięgać mogą też po Tom Ford Black Orchid. Paczula została tu umieszczona w mieszance orientalno-deserowych woni, przez co ma tajemniczy nieco nawet magiczny charakter. Tom Ford Black Orchid jest bogatą kompozycją o nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym klimacie. Chętnie wybierają ją kobiety lubiące luksusowe, zmysłowe aromaty.

Jakie są najpiękniejsze perfumy z paczulą

Po perfumy z paczulą sięgać mogą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Dla płci brzydkiej idealnym wyborem będzie Dolce Gabbana Velvet Incenso. Ta woda perfumowana jest połączeniem esencji czarnego pieprzu, żywicy, kadzidła, labdanum, drzewa bursztynowego, benzoiny, drzewa kaszmirowego, wanilii. Mieszanka tych woni jest niezwykle głęboka, orientalna i trwała. Bardziej subtelnym wyborem dla mężczyzn jest Acqua di Parma Colonia Ambra. Mimo że ta propozycja jest tylko wodą kolońską, to jest niezwykle trwała. Nuty, które ją tworzą to pomarańcza, bergamotka, petitgran, cypriol paczula, róża, labdanum, drzewo sandałowe, wanilia, piżmo, szara ambra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here