Farbowanie bibułą - jak być modną?

Ze świecą można szukać dziewczyn, które nigdy nie farbowały włosów bibułą. Taki sposób gwarantuje natychmiastowe uzyskanie intensywnego koloru, a co równie ważne – szybko się zmywa. Ten fryzjerski hit znowu wraca do łask!

Najłatwiej uzyskać wymarzony kolor, kiedy włosy są przesuszone, cienkie, a na dodatek łamliwe. Bardziej odżywione włosy mogą dłużej bronić się przed pigmentem. Chcąc uzyskać wyrazisty kolor, warto wybrać intensywną barwę bibuły. Taką można kupić niemal wszędzie – będzie dostępna w dużym supermarkecie, jak również osiedlowym sklepie wielobranżowym. Im większy sklep, tym kolorów do wyboru może być jednak więcej. Ceny bibuły są bardzo niskie, dlatego można pokusić się o wybór nawet kilku kolorów.

Oprócz niewielkich kosztów, plusów farbowania bibułą jest znacznie więcej. To szybki sposób osiągnięcia upragnionego koloru, dodatkowo nie niszczy włosów. Kolejną zaletą farbowania bibułą jest możliwość szybkiego zmycia koloru i zmiany na taki, na który mamy w danym momencie największą ochotę. Kolor usuwa się co dwa-trzy mycia głowy, dlatego co kilka dni można szokować znajomych nowym, odświeżonym wyglądem.

Farbując włosy bibułą, warto zwrócić uwagę na specyfikę łączenia kolorów. Kiedy połączymy kolor żółty z niebieskim, otrzymamy fryzurę niczym Ania z Zielonego Wzgórza, czyli… zielone włosy! Najbardziej efektownie prezentują się czerwienie i odcienie granatu. Im bardziej jasny jest bazowy kolor włosów, tym większe szanse, że otrzymamy kolor będzie intensywny. Niewielką trudność można zauważyć, chcąc zafarbować ciemne włosy. Pigment skryty w bibule może okazać się dla nich zbyt słaby, w efekcie czego kolor będzie mały widoczny.

Jak zafarbować włosy bibułą? Przede wszystkim należy zadbać o to, by włosy były wilgotne. Następnie, po wybraniu odpowiedniego koloru, należy nałożyć bibułę na głowę. W tym przypadku sprawdza się zasada, że im dłużej przytrzymamy bibułę na włosach, tym bardziej intensywny kolor otrzymamy. Co ciekawe, im bardziej zniszczone są włosy, kolor powinien utrzymywać się dłużej. Barwniki obecne w bibule są w stanie głębiej wniknąć w osłabioną strukturę włosa i kolor może utrzymywać się dłużej niż trzy mycia głowy. Jeśli posiadacz zniszczonych włosów chciałby uzyskać delikatny kolor po zastosowaniu bibuły, powinien trzymać ją dwie – trzy minuty. Jeśli przytrzyma krepinę dłużej, kolor będzie bardziej wyrazisty.

Nie każdy kolor bibuły uda się idealnie odtworzyć na włosach. Jednak nawet jeśli w efekcie wyjdzie on inny, rezultat może być bardzo ciekawy. Nie warto bać się eksperymentów. Przez przypadek można wyczarować niezwykłe, tęczowe kolory, które będą wyglądały niczym z bajki. Jeśli okaże się, że naturalne włosy są jednak zbyt ciemne i nie chwycą koloru bibuły, warto zastanowić się nad użyciem szamponów koloryzujących. Utrzymują się one nawet do kilkunastu myć, a malowanie nimi włosów jest niezwykle proste.

Farbowanie bibułą znów wraca do mody. To szybki i prosty sposób na odświeżenie wyglądu, a kolor można zmieniać co kilka dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here