Jakie zalety ma korzystanie z programu do fakturowania

Jak wiadomo, obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest ewidencja sprzedaży. Należy mieć świadomość, że wystawianie faktur nie musi być mozolnym zajęciem. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni program do fakturowania. Dzięki temu właściciel firmy będzie mógł wygenerować dokument w ciągu kilku minut.

Czym dokładnie jest faktura elektroniczna?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to faktura wysłana klientowi w formie elektronicznej. Godny uwagi jest fakt, że dzięki możliwości generowania e-faktur, skrócony zostanie czas ich dostarczania do klientów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na wspomniane dostarczanie faktury do klienta, nie trzeba mieć jego zgody. Należy przyjąć zasadę, że jeżeli kontrahent nie zaprotestował po otrzymaniu dokumentu, to znaczy, że wyraził zgodę na jego otrzymanie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Warto wiedzieć, że programy pozwalają na wystawienie faktury w ciągu zaledwie kilku minut. Ponadto są one zintegrowane z CEIDG i GUS. W rezultacie wystarczy wpisać numer NIP klienta, a następnie system pobierze wszystkie potrzebne dane. Przedsiębiorcy mają także możliwość tworzenia własnych baz kontrahentów.

W ten sposób wystawianie kolejnych faktur będzie jeszcze szybsze. Bardzo istotne znaczenie mają także kwestie finansowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że fakturowanie online eliminuje proces związany. drukowaniem faktur i wysyłaniem ich listami poleconymi. Właściciel firmy można dzięki temu zaoszczędzić na kopertach, znaczkach i papierze.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na program do fakturowania?

Atutem omawianego rozwiązania jest nie tylko szybkie wystawienie faktury, ale również dostarczenie jej kontrahentowi. Należy mieć świadomość, że wysyłka dokumentów może odbywać się z poziomu programu przeznaczonego do fakturowania. Przedsiębiorca nie będzie musiał dzięki temu pobierać dokumentu na pulpit.

Godny uwagi jest fakt, że najlepsze programy dostępne na rynku pozwalają na wysłanie przypomnienia o płatności za fakturę. W przypadku, gdy klient stosunkowo szybko otrzyma fakturę, będzie mógł uregulować płatność praktycznie od ręki. Ponadto przedsiębiorca będzie miał możliwość wysłania dokumentu w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Wystarczy do tego celu urządzenie z dostępem do internetu.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here