Kahon

Kahon to charakterystyczny instrument muzyczny, który wyróżnia się pudełkowym kształtem i głębokim, wyrazistym basem. Ten instrument muzyczny został wynaleziony i stworzony przez niewolników afrykańskich, zamieszkujących terytorium Peru. W obecnej dobie XXI wieku, z tego sprzętu korzystają muzycy oraz miłośnicy flamenco. Ta charakterystyczna skrzynka perkusyjna występuje w różnych wersjach modelowych jak i również kolorystycznych. Dzięki temu każdy muzyk znajdzie sprzęt, który wpisze się w jego upodobania muzyczne.

Kahon – co warto wiedzieć o tym instrumencie perkusyjnym?

Kahon, inaczej zwany jako cajon jest instrumentem wyposażonym w struny werblowe lub w struny gitarowe. Struny wydają charakterystyczny, głęboki dźwięk, który z całą pewnością będzie rozpoznany przez każdego muzyka. Struny są zawsze specjalnie naciągnięte na przednią ścianę instrumentu muzycznego. Sprzęt ten posiada charakterystyczny kształt, jest to bryła prostopadłościanu. Taki kształt pozwala muzykom siedzieć okrakiem na górnej części instrumentu. Dzięki temu nawet po wielu godzinach grania, nie odczuwają oni zmęczenia ani żadnego dyskomfortu. Po obraniu przez muzyków wygodnej pozycji, należy zająć się ułożeniem rąk. Warto wiedzieć, że zazwyczaj dłonie znajdują się blisko przedniej ścianki. Granie na tym sprzęcie muzycznym polega przede wszystkim na uderzaniu o tę właśnie ściankę.

O kahonie słów kilka

W dobie dzisiejszych czasów, każdy muzyk może nabyć kahon do samodzielnego montażu. Zdecydowanie, samodzielne składanie instrumentu muzycznego, sprawi wiele radości każdej osobie, która ma zamiar nabyć ten sprzęt. Warto zauważyć, że obecnie największym zainteresowaniem cieszą się akcesoria instrumentalne, które robione są przez profesjonalistów w sposób ręczny, a nie maszynowy. Na szczególną uwagę zasługują instrumenty perkusyjne, które robione są przez wykwalifikowanych, hiszpańskich mistrzów. Z pomocą imbusowych kluczy, każdy może samodzielnie regulować struny i je wymieniać w razie potrzeby.

Instrumenty perkusyjne doskonałym pomysłem na prezent

Kahony mogą stanowić doskonały pomysł na prezent dla bliskich, przyjaciół i znajomych. Sprawią one z pewnością szczególną radość osobom uzdolnionym muzycznie, które chcą popróbować swoich sił na oryginalnych akcesoriach perkusyjnych. Na szczególną uwagę zasługują ręcznie robione kahony, które posiadają naturalny korpus z brzozy bałtyckiej. Warto dodać, że kompozyt ten jest odporny na eksploatację, uderzanie dłonią, zarysowania i uszkodzenia. Z tego powodu można uznać, że taki kahon będzie doskonałym upominkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here