Podrażnienie po depilacji

W obecnych czasach depilacja to nic wyjątkowego, zarówno mężczyźni, jak i kobiety z niej korzystają. Jednak w niektórych przypadkach ten zabieg pozostawia po sobie podrażnienia. Zazwyczaj powstają one w wyniku niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Skóra została potraktowana zbyt ostro maszynką, depilatorem lub woskiem. Czy są jakieś sprawdzone metody na podrażnienia po depilacji? Jak sobie z nimi poradzić?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/depilacja/

Jakie są podstawowe metody depilacji?

Jeżeli chodzi o metody depilacji, obecnie możemy wyróżnić dwie główne grupy. Mianowicie chodzi o depilację mechaniczną oraz chemiczną. Podczas wykonywania depilacji mechanicznej wykorzystuje się urządzenia, które są wyposażone w system pęset oraz gumek. Z kolei depilacja chemiczna opiera się na substancjach chemicznych, które znajdują się w wykorzystywanym preparacie do usuwania niechcianego owłosienia. Pierwszy rodzaj depilacji skupia się na wyrywaniu włosów, natomiast drugi na ich rozpuszczaniu.

Sposoby na podrażnienie powstałe w wyniku depilacji

Podrażnienie skóry po wykonanej depilacji pojawia się dość często. Zazwyczaj dotyczy osób z wrażliwą i delikatną skórą. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych metod, które je załagodzą. Pierwszy sposób to wykonanie okładu z herbaty. Czy to faktycznie nam pomoże? Oczywiście Czarna herbata jest bogata w kwas taninowy, a ten z kolei jest znakomitym lekiem na stany zapalne skóry oraz zaczerwienienie. Jak przygotować taki okład? Wystarczy zaparzyć torebkę herbaty w gorącej wodzie, a następnie pozostawić ją do ostygnięcia. Gdy nasza herbata jest już chłodna, wyciągamy z niej woreczek i pocierajmy skórę przez około 5 minut. Aby zaobserwować efekty, należy wykonywać tą czynność kilka razy dziennie.

Następny sposób na podrażnienie po depilacji to zastosowanie aspiryny. Ten preparat posiada wszystkim znane właściwości przeciwzapalne, co więcej jest bardzo pomocny w walce z podrażnieniem. W jaki sposób stosować aspirynę? Należy rozpuśćmy jej dwie tabletki w łyżeczce ciepłej wody. Powstanie specjalna papka, którą należy położyć na podrażnioną skórę. Następnie odczekujemy 10 minut i spłukujemy ją za pomocą ciepłej wody.

Zobacz też: http://www.inaczejmowiac.pl/jakie-kosmetyki-powinny-znalezc-sie-w-kazdej-kobiecej-kosmetyczce/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here