warzywa

Świeże warzywa zebrane bezpośrednio ze swojego ogródka to marzenie nie jednego miłośnika ekologicznej żywności. Takie pożywienie jest nie tylko zdrowsze, ale również tańsze i przede wszystkim smaczniejsze. Co najważniejsze ogród warzywny może posiadać dosłownie każdy, kto ma kawałek żyznej działki do wydzielenia. Natomiast dla tych co mieszkają w bloku, można postawić na ogródek domowy z ziołami.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ogrod-warzywny/

Jakie warzywa do ogródka?

Pomidory to z pewnością pierwsze warzywo o jakim pomyślałeś. Najlepiej sadzenie rozpocząć w maju. Dodatkowo pomidor świetnie poradzi sobie zarówno w ogródku warzywnym jak w szklarni.

Pietruszka bez której nie obędzie się większość zup. Można ją sadzić wczesną wiosną, jako że kiełkują one już przy 3°C. Ważnym elementem jest to, aby przy sadzeniu zachować odstępy między rzędami nasion tak aby wynosiły około 30 cm.

Cukinia to jedno z bardziej prostych warzyw, które nie wymagają od was dużej wiedzy. Sieje się ją z pestek już od połowy maja aż do połowy czerwca.

Ogórki sieje się do gruntu mniej więcej od połowy kwietnia do pierwszego tygodnia czerwca. Można także zrobić rozsadę doniczkową już w kwietniu.

Marchew to kolejne warzywo, które nada się idealnie do zupy jak i jako zdrowa przekąska. W uprawie przypomina  pietruszkę. Najlepiej zrobić to wczesną wiosną, gdy temperatura wynosi więcej niż 3°C, a zebrać latem.

Kapusta głowiasta jest wręcz idealna do długiego przechowywania. Sprawdzi się zarówno jako surówka w słoiku, a także po prostu jako warzywo. Termin sadzenia jest uzależniony od odmiany kapusty. Dla odmian, które można uznać mianem ,,wczesnych” jest to pierwsza połowa kwietnia, dla ,,średnio wczesnych” natomiast będzie to maj, a dla ,,średnio późnych oraz późnych” będzie to połowa maja bądź połowa czerwca. Występuje też rodzaj kapusty ozimej, którą sadzimy pod koniec września lub początek października.

Zobacz też: http://www.inaczejmowiac.pl/podlewanie-kwiatow-kilka-trikow-ktore-z-pewnoscia-nie-pozwola-ci-o-tym-zapomniec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here