Usuwanie konta Google

Z jakiegoś powodu nie potrzebujesz już swojego konta pocztowego w Google? Chciałbyś pozbyć się niepotrzebnego adresu mailowego i zastawiasz się, jak to zrobić? Jeżeli nie wiesz, jak usunąć gmail to ten artykuł jest dla Ciebie!

Na początku warto wyjaśnić, że chcąc usunąć gmail, trzeba usunąć konto Google. Gmail bowiem jest jedynie pocztą portalu Google. Tak samo jak Onet Poczta na Onet.pl, czy mail ca WP.pl. Dlatego, jeżeli chcesz z jakiegoś powodu usunąć swoje konto pocztowe na Gmail, musisz usunąć Konto Google. Na konto Google składa się nie tylko Gmail. Usuwając konto Google usuwasz także całą zawartość swojego dysku, informacje zawarte w kalendarzu, kontakty zapisywane na mailu, a także zdjęcia, które masz zapisane na Google.pl.

Google.pl oferuje nam cały wachlarz usług, stworzonych na najwyższym poziomie. Obszerny Dysk Google, intuicyjna, dobrze zintegrowana skrzynka mailowa – Gmail, a także Kalendarz, czy Kontakty. Możemy z łatwością całe to konto skonfigurować z dowolną wersją Androida, co daje dużą przewagę konta Google nad innymi kontami oferowanymi przez liczne serwisy. Dzięki Google możesz skopiować na nowego Smartfona jednym kliknięciem wszystkie kontakty, które zapisywałeś na poprzednim telefonie z androidem.

Aby usunąć konto Google, a tym samym swojego maila na Gmail, na samym początku musisz się zalogować na konto Google. Po zalogowaniu, wejdź na stronę Google.pl. W prawym górnym rogu pojawi się okrąg z literą Twojego imienia.

Po kliknięciu w niego wyświetli się lista kont, które logowały się na swoje konta Google na tym komputerze. Ciebie jednak interesuje bardzo niepozornie wyglądające słowo Prywatność.

Przerzuci nas na stronę, na której Google informuje nas o naszej prywatności i warunki korzystania z serwisu. To nie koniec.

Po prawej stronie w panelu głównym widnieje ikona Konto Google. Po kliknięciu w nią, poczekajmy przekieruje nas na stronę dotyczącą naszego konta.

Zobaczymy trzy kolumny. Pierwszy z nich dotyczy Logowania się i zabezpieczeń. Druga kolumna to Dane Osobowe i Prywatność.

Nas jednak będzie interesowała trzecia kolumna. Kolumna Ustawienia Konta posiada na samym dole przycisk Usuń swoje konto lub usługi.

Należy kliknąć w ten przycisk i kierować się zgodnie z informacjami, które Google nam wyświetla.

Proces usuwania konta Google, a tym samym usunięcie Gmaila jest dość żmudnym zajęciem, które trochę czasu nam zajmie. Google zadbało o to, aby była to czynność złożona.

Dzięki temu, że usuwanie konta Google składa się z kilku etapów, w momencie, kiedy nie będziemy chcieli go usuwać, a klikniemy przypadkiem w przycisk na którymkolwiek z etapów, nie usuniemy go od razu.

Jeżeli posiadasz konto na Google, z którego nie korzystasz, może zastanawiałeś się już kiedyś, ja je usunąć. Dzięki temu skomplikowanemu procesowi możesz usunąć nie tylko Gmail, ale także inne swoje dane zawarte w koncie Google. Są to Gmail, Kontakty zapisane na koncie Google, Zdarzenia w Kalendarzu Google, a także wszelkie pliki, które trzymamy na Dysku Google. Usuniemy w ten sposób też zdjęcia, które mamy zapisane w aplikacji Zdjęcia, którą oferuje nam Google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here