pasty do zębów dla dzieci bez fluoru

Dbanie o czystość jamy ustnej powinno zacząć się już od najmłodszych lat. Artykuły przeznaczone do czyszczenia zębów dla dorosłych nierzadko nie nadają się dla dzieci. Różnica między produktami polega głównie na składzie. Pasty do zębów dla dzieci nie zawierają fluoru – składnik ten, choć chroni zęby przed próchnicą, to jednak w dużych ilościach może być szkodliwy dla organizmu. W przypadku małego dziecka, kiedy trudno jest dopilnować, żeby wypluło ono całą zawartość po umyciu jamy ustnej, warto zainwestować w takie preparaty, które fluoru nie zawierają. Na rynku nie brakuje bezpiecznych wyrobów, które w swoim składzie mają składniki pochodzenia naturalnego. Godna uwagi jest nie tylko zawartość – dziecko doceni też wyjątkowy smak tego artykułu. Prawidłowe dobranie do preferencji dziecka przyczyni się do tego, że kilkulatek będzie chętniej mył zęby.

Dlaczego szczotkowanie zębów jest tak ważne?

W jamie ustnej każdego dnia gromadzą się groźne dla funkcjonowania organizmu bakterie. Takie drobnoustroje u dzieci mogą pojawiać się w większych ilościach. Jest to spowodowane tym, że maluchy spożywają większą ilość słodyczy, a te są dobrą pożywką dla baterii. Pasty do zębów dla dzieci użyte przynajmniej dwa razy dzienne, rano i wieczorem, po posiłku dają szansę na prawidłowe wyczyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Mycie zębów przez kilka minut odpowiednią pastą do zębów dla dzieci bez fluoru pozwoli na zachowanie higieny jamy ustnej na dobrym poziomie. W przyszłości takie dziecko nie będzie miało problemów z próchnicą. Białe, zdrowe zęby to nie tylko estetyczny aspekt przyciągający wzrok. To przede wszystkim element, który pozytywnie będzie wpływał na funkcjonowanie wszystkich narządów w ciele.

Co znajduje się w składzie wyrobu?

Nie tylko fluor może chronić zęby przed próchnicą. W naturalnych pastach do zębów dla dzieci rodzic jest w stanie dostrzec wiele pozytywnych zamienników tego składnika. Przede wszystkim są to zioła, między innymi ekstrakt z lukrecji. Pomocny może okazać się także wykazujący słodki smak ksylitol i olej kokosowy. Ważne, żeby nie zawierał substancji konserwujących – mogą one nie tylko negatywnie wpłynąć na smak, ale także na użyteczność i skuteczność. Pasty do zębów dla dzieci występują w różnych odmianach. Najczęściej można dostrzec podział na artykuły w poszczególnych grupach wiekowych. Pierwszy produkt czyszczący zęby tego rodzaju wraz z miękką szczoteczką powinien być kupiony przez rodziców już w czasie ząbkowania. Regularne mycie zębów musi zacząć się od drugiego roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here