sposoby na zaburzenia erekcji
fot. Pexels.com

Zaburzenia erekcji dotyczą nie tylko mężczyzn w podeszłym wieku. Mogą one również dotknąć osoby młodsze. Od czego zależy stan impotencji? Jak sobie poradzić z problemem związanym z brakiem erekcji? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/zaburzenia-erekcji-przyczyny-objawy-leczenie/

Problemy z erekcją

Impotencja to wstydliwy temat dla wielu mężczyzn. Aż 20% panów już po czterdziestce zmaga się z zaburzeniami erekcji. Trudność w osiągnięciu wzwodu może zdarzyć się każdemu niezależnie od wieku. Jeśli jednak problem z erekcją występuje często, powinien ten fakt wzbudzić w mężczyznach pewne obawy. Kiedy powinniśmy udać się do lekarza?

Popularne przyczyny impotencji

Problemy z erekcją mogą wystąpić na tle fizycznym, psychicznym lub mieszanym. Te pierwsze dotyczą najczęściej starszych mężczyzn, którzy zmagają się z takimi schorzeniami jak choroby serca, nerek lub wątroby, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom złego cholesterolu, wady wrodzone i urazy penisa. Za brak erekcji mogą także odpowiadać używki jak papierosy czy alkohol. Natomiast przyczyny zaniku erekcji na tle psychicznym mogą już dotyczyć panów w każdym wieku. Problem dotyczy najczęściej osób, które zmagają się z lękiem przed niepowodzeniami łóżkowymi, problemami w pracy lub relacjach czy depresją. 

Leczenie i profilaktyka zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji można sklasyfikować na podstawie stopnia nasilenia problemu. Aby rozpocząć leczenie impotencji, należy najpierw ustalić, czy ma się do czynienia z łagodnym, umiarkowanym czy głębokim stanem chorobowym. Leczyć brak erekcji można na kilka sposobów. – farmakologicznie, za pomocą aparatów próżniowych lub protez doprąciowych. Naturalna medycyna może wspomóc leczenie, przykładowo żeń-szeń posiada właściwości usprawniające pracę prącia. Warto także pamiętać, że problemy z erekcją występują często przez niezdrowy tryb życia. Jeśli chcemy uniknąć tych wstydliwych dla mężczyzn zaburzeń, powinniśmy poprawić nasze nawyki żywieniowe, rzucić palenie i ograniczyć picie alkoholu. Co więcej, częsta aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu jest kluczowa podczas zmagań z impotencją. 

Zobacz także: http://www.inaczejmowiac.pl/bazylia-ziolo-pelne-aromatu-i-zdrowia/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here