Jak drukować z telefonu?

W tym artykule dowiemy się, jak drukować z telefonu dzięki aplikacjom.

Jest sporo aplikacji na telefon, które umożliwiają drukowanie z telefonu. Najlepiej pobrać i zainstalować je ze sklepu Google Play. To właśnie w nim znajdziemy aplikacje do obsługi drukarki. Są one darmowe. Przedstawię i opiszę kilka z tych, które są najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane.

1. HP ePrint
Dba ona przede wszystkim o prywatność swoich użytkowników. Po ściągnięciu programu, na początku musimy zarejestrować się w usłudze ePrint z urządzenia mobilnego. Zajmie to tylko chwilę. To tak na prawdę wszystko, co trzeba zrobić, aby można było drukować z telefonu.

Warto pamiętać, że w czasie etapie instalacji trzeba dołączyć do HP Connected. Tym samym założymy drukarce jej własnego maila. Użytkownicy ePrint, którzy otrzymali adres e-mail danej drukarki, mogą zlecić jej wydrukowanie pliku z obojętnie jakiego miejsca. Taka możliwość przyda się przede wszystkim osobom, którzy są na urlopie lub kochają podróżować ze swoim telefonem.

Obsługiwane platformy: Android, iOS oraz Windows Phone.

2. Samsung Mobile Print
Ma on niezwykle szeroką paletę produktów oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Stworzenie dedykowanego dla ich użytkowników narzędzia nikogo nie powinno dziwić. Samsung Mobile Print oferuje użytkownikowi sporo możliwości takich jak skanowanie, drukowanie czy wysyłanie faksów z tableta czy smartfona. Możemy również dodać możliwość obsługi zbliżeniowej dzięki modułowi NFC oraz druku zdjęć z między innymi Instagrama czy Facebooka, pokazuje wtedy minimalny interfrejs graficzny.

Obsługiwane platformy: Android, iOS oraz Windows Phone

3. Canon PRINT Business
Stanowi ona połączenie dobrych funkcjonalności Canon Mobile Printing oraz Canon Mobile Scanning for Business. Jest narzędziem do obsługi produktów serii Selphy, Pixma czy Maxify.
Aplikacje są spokrewnione i mają podobne funkcje, takie jak: drukowanie przeróżnych dokumentów z telefonu, skanowanie, sprawdza stan tuszu lub tonera, a nawet konserwuje sprzęt. Drukarce także można nadać swoją nazwę. Użytkownicy, którzy korzystają z NFC również są zadowoleni. Jedynie użytkownicy Windows Phone mogą być lekko zdziwieni. Jest ona dostępna na stronie Microsoftu i nazywa się Canon Easy – PhotoPrintpod.

4. Epson iPrint
Jest to marka, która jest częścią Grupy Seiko. Słynie głównie z produkcji atramentowych drukarek z opcją stałego zasilania tuszem CISS. Nie może jej więc zabraknąć w zestawieniu aplikacji, które dają przykłady jak drukować wygodnie i szybko.
Epson iPrint to apka o polecanym interfejsie graficznym. Nie ustępuje swoim konkurentom. Dzięki niej można drukować wiadomości z poczty, zdjęcia, dokumenty oraz skanować dokumenty itp.

Gdy zainstalujemy aplikacje, następnie musimy dołączyć do usługi Epson Connected. Zajmie nam to mało czasu. Za rejestrację otrzymujemy możliwość nadania drukarce indywidualnego maila, dzięki czemu użytkownicy będą mogli wysyłać pliki bezpośrednio do druku gdziekolwiek są, jeśli jest tylko dostęp do internetu.

Użytkownicy Windows Phone mogą się zdziwić – na stronie Microsoftu aplikacja nazywa się „Epson Print and Scan”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here