Jak zrobić paznokcie żelowe?

Jednym z niezwykle ważnych elementów naszego wyglądu są zdrowe i zadbane paznokcie. Jak je zrobić tak, aby były piękne i aby nie było konieczne codzienne ich poprawianie? Można postawić na przykład na paznokcie żelowe. Jak je wykonać?

Żel na tipsie lub szablonie pozwoli nam zachować piękne i zadbane paznokcie przez kilka tygodni bez zbędnych poprawek. Potem wystarczy je uzupełnić. Poniżej dowiesz się, jak wykonać tego typu manicure krok po kroku, a także, w jaki sposób potem bezpiecznie zdjąć tego typu paznokcie.

Co będzie nam potrzebne do zrobienia paznokci żelowych? Pilniki o różnej gramaturze i kostka, klej do tipsów, tipsy lub szablony i cleaner. Niezbędny będzie także primer, żel, lampa UV, gilotyny do skracania tipsów, pędzelka do żelu, oliwki do skórek i płynu do dezynfekcji.

W pierwszej kolejności musimy zdezynfekować dłonie i przygotować płytkę paznokciową. W tym celu obcinamy paznokcie na krótko i matowimy je delikatnie pilnikiem-kostką. Następnie odsuwamy skórki patyczkiem i odtłuszczamy płytkę cleanerem. Przy naturalnej płytce nakładamy również na paznokieć warstwę bazową. Jeśli korzystamy z tipsów dostosowujemy ich kształt do naszej płytki paznokciowej.

Kolejnym krokiem będzie nałożenie na tipsy lub szablon żelu. Należy pamiętać jednak o jednej, istotnej rzeczy: substancja w żadnym przypadku nie powinna dotykać skórek paznokci. Może to bowiem wywołać reakcję alergiczną.

Żel powinien być nakładany cienkimi warstwami. Pierwsza z nich powinna zostać nałożona na całą płytkę paznokcia lub tips. Kolejna warstwa służy do wyprofilowania kształtu, ostatnia natomiast stanowi wykończenie. Każdą warstwę powinniśmy utwardzać w czasie zależnym od wymagań producenta, a następnie przemyć cleanerem tak, aby usunąć lepką warstwę. Po nałożeniu drugiej warstwy paznokcie możemy opiłować i nadać im odpowiedni kształt. Ostatnia warstwa ma za zadanie nabłyszczać. Na koniec możemy posmarować skórki oliwką.

Gdy już mamy piękne paznokcie żelowe, warto o nie należycie dbać. Jak to robić? Pamiętajmy, że paznokcie żelowe nie powinny mieć w żadnym wypadku styczności z acetonem i detergentami. Substancje te mogą sprawić, że tips uszkodzi się lub rozpuści. Poza tym, warto zawsze pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji dłoni. Regularnie powinniśmy smarować dłonie kremem, a skórki oliwką. Należy również pamiętać, o zakładaniu rękawiczek przy wykonywaniu prac domowych. W tym przypadku nie chodzi tylko o chemiczne środki, lecz także o kontakt z brudem i wodą. Jeśli codziennie będziemy pamiętali o tych kilku zasadach, nasze paznokcie długo będą wyglądać pięknie.

A jak zdjąć żele? Najlepiej spiłować je za pomocą pilnika. Musimy jednak pamiętać, aby zrobić to niezwykle ostrożnie. Zbyt agresywne spiłowanie może grozić uszkodzeniem płytki paznokcia.

Stworzenie eleganckich paznokci żelowych w domowych warunkach wymaga trochę zachodu, jednak jest to tańsze niż zabieg w salonie kosmetycznym. Dodatkowo, samodzielnie zrobione paznokcie mogą być źródłem satysfakcji i nowym hobby. Życzymy powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here