Jak rozpocząć przygodę z inwestowaniem w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to dobry sposób zabezpieczenia na przyszłość. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Nim przystąpimy do zakupu nieruchomości inwestycyjnej trzeba zacząć od zgromadzenia dużej wiedzy o lokalnym rynku. Jak zacząć przygodę na runku nieruchomości?

Lokalne potrzeby

Nieruchomości inwestycyjne to bardzo szeroki temat. Można skupić się na mieszkaniach, domach, czy lokalach użytkowych. Wybór dziedziny inwestowania powinien być uzależniony od naszej wiedzy o danym segmencie nieruchomości oraz od możliwości lokalnego rynku.

Duże miasta, z ciekawą architekturą oraz bazą wypadową do innych miast to idealne miejsce na zakup apartamentów dla turystów. Miasta studenckie częściej potrzebują mieszkań dla studentów, którzy przede wszystkim cenią sobie niższe koszty utrzymania, ale jednocześnie nie są bardzo wymagającymi klientami.

Ciekawe nieruchomości inwestycyjne to również lokale użytkowe, które przynoszą większy dochód niż mieszkania inwestycyjne, ale częściej wymagają pracy, gdyż najemcy mogą zmieniać się znacznie szybciej niż w mieszkaniach.

Najem okazjonalny czy dla turystów?

W miastach turystycznych bardzo dobrym pomysłem jest wynajem nieruchomości na kilkudniowe pobyty turystyczne. Apartamenty inwestycyjne cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających nasze polskie miasta. Dlaczego?

Apartamenty inwestycje dla turystów to propozycja na luksusowe spędzenie czasu, a jednocześnie samodzielne apartamenty zapewniają dużo wyższy komfort niż hotele czy pokoje w domkach na wynajem. Jest to oferta dla osób, które cenią sobie wysoki standard oraz prywatność.

Najem długookresowy jest dużo mniej wymagającą formą najmu, ale trzeba również liczyć się z mniejszym dochodem.

Najem krótkoterminowy jest bardzo wymagający. Trzeba ustawicznie reklamować swój apartament, rozliczać mieszkanie po zakończeniu najmu oraz bardzo szybko przygotować go dla następnego klienta.

Apartamenty inwestycje to dobra lokata kapitału, trzeba jednak przed zakupem poznać rynek lokalny i zastanowić się, jak dużo czasu jesteśmy w stanie przeznaczyć na obsługę nieruchomości inwestycyjnej. W sytuacji, gdy nie mamy wiedzy lub czasu zawsze można zdecydować się na współpracę z wyspecjalizowana firma zarządzającą nieruchomościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here