fotele kosmetyczne

Urządzenie gabinetu kosmetycznego wymaga wiele wysiłku i sporego budżetu. Jednym z kluczowych jego elementów jest natomiast wybór odpowiedniego fotela kosmetycznego. Na jaki sprzęt warto się zdecydować? Ile należy na to wydać?

Co powinien posiadać fotel kosmetyczny?

Przede wszystkim fotel kosmetyczny, powinien być wyposażony we wszystkie, niezbędne elementy, a zatem przynajmniej ręcznie regulowany kąt podparcia pleców i nóg, zdejmowane podłokietniki i zagłówek, rozdzielany podnóżek oraz kuwety. Dzięki temu nie tylko klient/klientka zyska komfort jego użytkowania, ale również będzie on funkcjonalny dla samej kosmetyczki lub innej osoby, wykonującej zabieg. Dobrze również, aby fotel był wykonany z materiału, który ułatwia jego łatwe czyszczenie. W gabinetach najczęściej stawia się na skórę lub ekoskórę, które praktycznie wystarczy przetrzeć i zdezynfekować między kolejnymi użyciami.

Na jaki standard warto postawić?

Na rynku znajdziemy fotele kosmetyczne o dużej rozpiętości cenowej. W sklepach będą takie za kilkaset złotych, jak i te za kilka tysięcy. Na jaki sprzęt warto postawić? Optymalne będzie znalezienie dobrego standardu, ale w rozsądnej cenie. Powinniśmy zatem celować mniej więcej w połowę tej stawki. Za około tysiąc – dwa tysiące złotych kupimy porządny sprzęt o dużej wytrzymałości, wyposażony dodatkowo w hydrauliczny system podnoszenia. To bardzo rozsądna propozycja, ponieważ taka funkcjonalność fotela umożliwia swobodne regulowanie wysokości fotela, niezależnie od jego obciążenia.

Fotel kosmetyczny z funkcją masażu?

Warto też przypomnieć, że istnieją fotele, z „górnej półki”, wyposażone w rozmaite, dodatkowe funkcjonalności. Czy rzeczywiście jest to potrzebne? Zaczynając działalność potrzebujesz raczej standardowego wyposażenia, więc fotel kosmetyczny z funkcją masażu lub SPA stanowi raczej nieuzasadniony wydatek. Z biegiem czasu, chcesz jednak zaoferować swoim klientom/klientkom coraz więcej, więc kusisz się na takie, dodatkowe atrakcje. Czy warto? Wszystko zależy od Ciebie – od Twojego pomysłu na biznes i przyjętej strategii działania Twojego gabinetu. Pamiętaj jednak, że takie elektryczne fotele ulegają częstszym awariom, co czyni je mniej skutecznymi, niż zwykły fotel hydrauliczny.

Nie potrzeba fortuny na fotel kosmetyczny

Dobry i solidny fotel kosmetyczny nie musi kosztować fortuny. Wystarczy starannie przejrzeć dostępne na rynku propozycje. Z pewnością znajdzie się coś w rozsądnej cenie i jednocześnie ze wszystkimi, niezbędnymi funkcjonalnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here