Jakie rękawice medyczne wybrać dla swoich potrzeb

Bardzo kluczowe jest, jakiej jakości rękawice będziemy używali do swoich potrzeb. Jest to w ogóle kluczowa kwestia, ponieważ rękawice słabej jakości o niższej cenie i tak znacznie podwoją swoją wartość. Będą się rwać, niszczyć i w efekcie końcowym zamiast jednej pary użyje się kilka a ponadto narazi się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Rękawiczki medyczne cena i ich jakość

Bardzo często zdarza się, że rękawiczki są do siebie podobne, jednak nie wszystkie są od razu rękawiczkami medycznymi. Jak zatem je rozpoznać? Bardzo ważne jest przeanalizowanie wszystkich informacji, zawartych na opakowaniu takich rękawic. Z pozoru takie same, mogą okazać się zupełnie inne. Prawdziwe rękawice medyczne muszą posiadać oznakowanie CE, czyli informacje, że są rękawicami z certyfikatem. Dodatkowo muszą spełniać określone normy, czyli muszą być zgodne z normą N455. Norma ta składa się z czterech części. Kolejno informujących o braku otworów, przez które mogą przenikać patogeny, zapewniających odpowiednią rozciągliwość, informujących o trwałości rękawic oraz mówiące o posiadaniu, przez rękawice, dobrej oceny biologicznej.Bardzo ważne jest też, by dane rękawiczki posiadały najważniejszy parametr rękawic medycznych czyli oznakowanie AQL. Dobrej jakości rękawiczki medyczne cena jest tutaj też ważnym aspektem, są trwałe, mocne i wytrzymałe i nie przepuszczające bakterii i wirusów.

Rodzaje rękawiczek medycznych

W ofercie rękawic medycznych jest bardzo duża różnorodność. Mamy więc rękawiczki lateksowe, nitrylowe, winylowe. Rękawiczki lateksowe wykonane są z naturalnego kauczuku, są bardzo mocne i wytrzymałe. Występują w różnych kolorach i idealnie zabezpieczają przed krwiopochodnymi patogenami i chemicznymi związkami.Rękawiczki nitrylowe wyprodukowano z kauczuku akrylonitrylo-butadienowego a jest to materiał syntetyczny. Produkt ten jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju przetarcia i rozdarcia ale są to rękawice bardziej słabsze aniżeli te zrobione z lateksu. Natomiast rękawice winylowe wykonano z plastyfikownego polichlorku winylu, czyli tzw. PCV. Są to rękawiczki mało wytrzymałe i ich zadaniem jest chronić przed drobnoustrojami oraz środkami chemicznymi.

Jakie będą najlepsze?

Kluczem do doboru odpowiednich rękawic zawsze będzie dobranie dobrego rozmiaru. Jeśli rękawice będą za małe, wtedy będą krępowane ruchy, jeśli będą za duże to zostanie zmniejszona precyzja pracy rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here