Kędzierzyn Koźle a rynek nieruchomości

Położone w południowo-wschodniej części województwa opolskiego, miasto zajmuje w nim drugie miejsce pod względem wielkości. Stanowi też dla niego, a także całego regionu, ważny ośrodek przemysłowy. To właśnie tutaj znajdują się słynne Zakłady Azotowe, czy doskonale prosperująca „Blachownia”.

Kędzierzyn-Koźle charakteryzuje się unikatowym niemal na skalę kraju podziałem administracyjnym. Co prawda, jak w innych miastach, i tutaj są dzielnice, ale nie oddziela ich tabliczka z nazwą, tylko lasy, łąki i pola uprawne. Wszystko to sprawia, że miasto ma swój niepowtarzalny klimat. A jak powstało? Jego początki ściśle wiążą się z państwem czeskim. Później Kędzierzyn znalazł się pod panowaniem niemieckim, a następnie pruskim. Nie były to jednak dla miejscowości lata rozkwitu. Ten tak naprawdę nastąpił dopiero na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku, kiedy to podjęto decyzję o budowie Kanału Kłodnickiego. W tym miejscu należy podkreślić, że i Kędzierzyn i Koźle aż do 1975 roku były dwoma odrębnymi jednostkami administracyjnymi. I dopiero w 1975 połączono je, tworząc jeden organizm miejski.

Do dziś na ternie miasta zachowały się liczne zabytki przypominające o jego niezwykłej historii. Wciąż znajdują się tu mury średniowiecznego zamku, fragmenty murów obronnych, liczne kapliczki i kościoły, czy mogiły upamiętniające czasy wojen światowych. A jak kształtuje się gospodarka regionu? Jak zostało już wspomniane, w Kędzierzynie Koźlu znajduje się jeden z największych zakładów chemicznych w kraju. Poza tym funkcjonuje tu wiele przedsiębiorstw, w których zatrudnienie znajduje duży odsetek mieszkańców. Przedsiębiorstwa te funkcjonują głównie w branżach: transportowej, handlowej, budowlanej czy kulturalnej.

A czy warto tu mieszkać? Położenie miasta, jego gospodarka i potencjał pozwalają odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Trzeba tylko znaleźć właściwy lokal. A w tym pomóc może wyszukiwarka internetowa. Nieruchomości na sprzedaż Kędzierzyn Koźle – wystarczy wpisać tę frazę, aby szybko znaleźć dostępne oferty.

Prowadzisz najem nieruchomości? Wystaw fakturę w szybki i łatwy sposób. Sprawdź >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here