Kupno pierwszego samochodu

Kupno pierwszego samochodu niejedną osobę przyprawia o zawrót głowy. Nie ma w tym nic dziwnego – ilu handlarzy tyle opinii jaki samochód wybrać. Dla każdego z pewnością sprawdzi się coś innego – jedni będą poszukiwać samochodu szybkiego, dwuosobowego – inni samochodu z dużym bagażnikiem, rodzinny. Ile osób, tyle potrzeb. Każdy ma inne wymagania i budżet przeznaczony na zakup odpowiedniego samochodu.
Dla kobiet będzie liczył się wygląd, nie tylko parametry techniczne. Najlepiej wybrać w kolorze ciemnym – zawsze jest stylowo i elegancko. Ważne jest również pojemność bagażnika – lepiej wybrać ten z większym miejscem na sprzęt, co będzie przydatne na przykład podczas większych zakupów czy na biwak poza miasto.
Dla mężczyzn z pewnością wartością najważniejszą mogą być konie mechaniczne – im więcej, tym szybciej osiągniemy pożądaną szybkość na ulicy. Drugim ważnym aspektem będzie jaki akumulator do auta wybierzemy – warto się zastanowić nad tym o największej mocy, aby nie zaskoczył później przy nieodpaleniu silnika po dłuższej bezczynności.
Ale przede wszystkim kryteria jakimi powinniśmy się posługiwać to to, co chcemy robić i na co potrzebujemy samochodu. Jeśli chcemy przerabiać tysiące kilometrów miesięcznie będzie nam potrzebny samochód szybki, z większą pojemnością, a także stosunkowo nowy rocznikowo. Trzeba będzie przeznaczyć na jego zakup większą ilość pieniędzy, co może być kłopotliwe, ale zwróci się to w komforcie podróży tego typu samochodem. Jeśli zaś potrzebujemy samochodu, na tak zwane „niedzielne” przejazdy to przyda nam się coś niedużego, który nie musi osiągać zawrotnych szybkości, ale posłuży nam długo, z racji niewielkich mocy przerobowych i używania.
Dla miłośników szybkiej jazdy z pewnością rodzinny samochód może przeszkadzać. Jednak sportowy samochód nie sprawdzi się przy podjazdach na zakupy czy też w codzienności – kiedy stoimy w większości czasu w korkach czy też nie osiągamy zawrotnych szybkości. Taki samochód jest najlepiej eksploatowany na autostradach, gdzie możemy osiągać duże wyniki i korzystać z jego całej mocy, którą nam daje.
Obojętnie jaki samochód wybierzemy, nie zapominajmy o ważnej rzeczy – o bezpieczeństwu. Samochód musi posiadać sprawnie działające pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne, które mogą być naszym wybawieniem. Warto być osobą przezorną – czasami nie z naszej winy możemy stać się osobami biorącymi udział w wypadku samochodowym. Wtedy będziemy traktować dodatkowe bezpieczeństwo w samochodzie jako dodatkowy atut.
Warto też, w przypadku samochodów używanych, kupować od prywatnych osób i wystrzegać się handlarzy zagranicznych samochodów. Prywatna osoba daje większe prawdopodobieństwo, że samochód jest w lepszym stanie. Kupując w komisach narażamy się na nierzadkie przekręty, w których może się okazać, że samochód nie jest w stanie już po tygodniu poruszać się po drodze. Nie oszczędzajmy na tego typu rzeczach – zaoszczędzone złotówki nie sprawią, że będziemy mieli komfortowy i przyjazny dla nas samochód. Kupowanie z głową daje nam to poczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here