Usuwanie hybryd krok po kroku

Chcesz szybko i sprawnie usunąć lakier hybrydowy? Nie musisz tracić czasu na wizytę u kosmetyczki – za pomocą kilku sprawdzonych sposobów hybrydę można z powodzeniem usunąć w domu!

Wiele kobiet regularnie wykonuje manicure hybrydowy. Nie można się temu dziwić, ponieważ obecnie to jeden z najmodniejszych sposobów stylizacji paznokci. Upiększy zarówno paznokcie rąk jak i nóg. Jest szczególnie lubiany ze względu na dużą trwałość – utrzymuje się na paznokciach nawet trzy tygodnie. Aby ozdobić paznokcie lakierem hybrydowym, można udać się w tym celu do salonu kosmetycznego lub spróbować samodzielnie wykonać manicure. Dzięki drugiemu sposobowi można zaoszczędzić czas spędzony na podróż do kosmetyczki, a przy okazji nie odczuć dużego spadku wagi portfela. Przy samodzielnym wykonywaniu hybryd, warto jednak na początku zgłębić temat, poczytać na sposobach lakierowania paznokci.

Trzeba pamiętać, że nieodpowiednio wykonany zabieg możne zniszczyć paznokcie, a takiego efektu raczej nie chciałaby zobaczyć żadna kobieta. Równie ważne jak aplikacja lakieru jest jego późniejsze usunięcie. Najlepszy moment do usunięcia lakieru hybrydowego jest prosty do zaobserwowania – paznokcie będą naturalnie odrastały, przez co pojawi się przestrzeń niepokryta wcześniej hybrydą. Im więcej czasu minie od wykonania zabiegu, tym ta przestrzeń będzie większa. Duże odrosty nie wyglądają estetycznie, dlatego aby się ich pozbyć, trzeba będzie usunąć wcześniej nałożony lakier.

Jak zmyć lakier hybrydowy?

Dzięki prawidłowemu usunięciu lakieru, paznokcie nie zniszczą się i będą wyglądały w pełni naturalnie. Należy jednak demontować lakier w sposób bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić paznokcia. Absolutnie nie można na siłę zdrapywać ani odrywać hybrydy. W pierwszym kroku należy przetrzeć wierzchnią warstwę lakieru pilniczkiem lub blokiem polerskim. Dzięki temu płyn do usuwania hybrydy dokładniej się wchłonie. Kolejno, bezpyłowy wacik moczymy w specjalnym płynie. Zarówno profesjonalne waciki jak i płyn można nabyć w sklepach kosmetycznych. Obecnie są coraz bardziej popularne więc nie powinno być trudności z ich kupnem. Warto również zaopatrzyć się w klipsy, które służą do podtrzymania wilgotnego wacika na paznokciu. Jeśli nie ma pod ręką klipsów, należy przygotować folię aluminiową. Mokry wacik należy przyłożyć do powierzchni paznokcia i dodatkowo zabezpieczyć go klipsem lub owinąć folią. Do usuwania lakieru hybrydowego nie można stosować zwykłego zmywacza do paznokci – służy do tego jedynie specjalny płyn z acetonem.

Folię lub klipsy na paznokciach trzeba trzymać przez około kwadrans. Kiedy lakier zacznie robić się miękki, waciki i klipsy można zdjąć. Następnie za pomocą drewnianego patyczka usuwamy resztki lakieru. Resztki lakieru należy usunąć polerką lub pilnikiem. Ruchy powinny być bardzo delikatne, żeby płytka paznokcia nie uległa uszkodzeniu. Aby dodatkowo wzmocnić paznokcie, można nałożyć na nie specjalną odżywkę.

Lakier hybrydowy z powodzeniem można usunąć w domu. Wcześniej należy jednak przygotować odpowiednie narzędzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here