Popraw jakość swojego życia i zdrowia

Brak energii, chęci do życia, czy zapału do pracy to tylko kilka z objawów jakie powoduje obniżony poziom testosteronu w ciele każdego mężczyzny. Jeżeli czasem czujesz, że brakuje ci pewności siebie i czujesz się nieswojo w swoim ciele, być może powodem tego są zaburzenia w gospodarce hormonalnej Twojego organizmu.

Testosteron jest męskim hormonem płciowym, który pomaga odpowiednio przeprowadzać wszystkie procesy zachodzące wewnątrz twojego organizmu. Jest to steroidowy hormon należący do estrogenów. Głównie produkowany jest w jądrach. W momencie jego obniżenia w ciele mężczyzny zaczynają występować różne niepożądane w skutkach zmiany. Testosteron wpływa zarówno na naszą kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Jest to bardzo ważny hormon, który od najmłodszych lat ma wielki wpływ na odpowiedni rozwój ciała człowieka. W przypadku obniżenia testosteronu w bardzo krótkim czasie możemy dostrzec niekorzystne zmiany w naszym zachowaniu oraz postrzeganiu świata. Jednym z objawów, które w największym stopniu dotykają mężczyzn z zaburzoną gospodarką testosteronową jest obniżenie libido i brak pociągu seksualnego do kobiet. Taka sytuacja może być szczególnie uciążliwa w przypadku osób znajdujących się w stałych związkach. Kolejnym problemem wynikającym z obniżenia testosteronu jest brak motywacji oraz problemy ze skupieniem. Te objawy mogą w szczególności bardzo niekorzystnie wpłynąć na jakość wykonywanej przez ciebie pracy.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z najpowszechniejszych jest brak zbilansowanej diety oraz niezdrowy tryb życia. O ile zbilansowanie diety nie powinno nikogo dziwić, tak więcej niejasności może pojawić się w przypadku stwierdzenia o niezdrowym trybie życia. Wiele osób cierpiących na problemy z poziomem testosteronu wydawać by się mogło, że nie prowadzą wcale złego stylu życia. Są aktywne fizycznie, starają dbać się o swoją dietę czy również nie nadużywają alkoholu. Jednakże często największym ,,wrogiem” testosteronu, który bardzo obniża jego poziom jest hormon stresu kortyzol. Jest to hormon, który reaguje na stres i pobudza nasz organizm do pracy. Oczywiście do momentu, gdy jego poziom w organizmie mieści się w granicach normy nie mamy się czego obawiać ponieważ jego działanie jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, tak w momencie gdy jesteśmy narażeni na zbyt duże działanie stresu, jego nadmierna produkcja może wyrządzić nam niemałe szkody np. obniżenie poziomu testosteronu.

Jeżeli zacząłeś szukać informacji na temat obniżonego testosteronu w momencie, gdy zdałeś sobie sprawę, że z twoim organizmem dzieją się niepożądane rzeczy, powinieneś się dowiedzieć jak podnieść poziom testosteronu. Cóż, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na twoje nawyki żywieniowe, które w wielu przypadkach są głównym prowodyrem takiej sytuacji. Innym ważnym czynnikiem jest wcześniej wymieniony stres. Ograniczenie stresu w życiu lub kilkudniowy odpoczynek mogą pomóc w poprawie jakości twojego życia. Kolejnym elementem jest wprowadzenie aktywności fizycznej, która, jak udowodniono naukowo, potrafi podnieść poziomu testosteronu nawet ponad 100%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here