Zawieszenie konta w serwisie Facebook

W dzisiejszych czasach utarło się, że jeśli nie ma Cię w mediach społecznościowych to nie istniejesz. Otóż mimo, że ilość serwisów społecznościowych stale rośnie, to zainteresowanie stopniowo maleje i coraz więcej osób zaczyna doceniać swoją prywatność i postanawia wypisać się z danego serwisu. Skoro tendencja na usuwanie się z mediów społecznościowych rośnie, myślę, że warto uświadomić Was, że na Facebooku zanim konto zostanie trwale usunięte musimy odbyć okres zawieszenia konta i o tym Wam opowiem: jak zawiesić konto na fb.

Otóż w pierwszej kolejności wchodzimy na Facebooka, następnie logujemy się swoim loginem i hasłem. Teraz musimy znaleźć ustawienia. W interfejsie na komputerze znajdziemy je w prawym górnym rogu – jest tam strzałka w dół, którą klikamy – rozwija nam się wówczas lista odnośników – klikamy w „ustawienia”. Po załadowaniu strony mamy dostęp do wszystkich ważnych ustawień i parametrów naszego konta. Po lewej stronie mamy spisane wszystkie podpunkty działu pomocy. Teraz musimy kliknąć pierwszą pozycję czyli „ogólne”. Mamy tutaj informację dotyczące naszej godności, danych kontaktowych, a nawet możemy wybrać jednostkę, w której fb będzie podawał nam aktualną temperaturę powietrza! Klikamy jednak w opcję „zarządzaj kontem”. Tutaj możemy dodać osobę, która po naszej śmierci zostanie opiekunem naszego konta, zlecić skasowanie wszystkich danych z konta po dodaniu statusu „in memoriam” a także mamy opcję „zdezaktywuj konto”. Bingo. O to nam chodziło. Po wydaniu polecenia „zdezaktywuj konto” Facebook poprosi nas o potwierdzenie tożsamości ponownym wpisaniem hasła. I w tym momencie dopóki się nie zalogujemy ponownie, nasze konto jest nieaktywne tzn, że nie można nas znaleźć w wyszukiwarce, napisać do nas wiadomości, nie można przejrzeć naszych zdjęć ani treści przez nas udostępnianych. Ponowne zalogowanie będzie wiązało się z przywróceniem konta do aktywności i wszystkie nasze dane będą znów widoczne dla naszych znajomych.

Z poziomu telefonu sprawa wygląda bardzo podobnie. Wchodzimy w aplikację, po prawej stronie znajduje się przycisk z trzema kreskami, następnie zjeżdżamy na sam dół pojawiającej się strony. Mamy tam zakładkę „ustawienia i prywatność”. Klikamy w tą pozycję. Potem klikamy w podpunkt „ustawienia”. Pojawia nam się informacja o tym, że możemy wybrać rodzaj płatności na fb, możemy także, sprawdzić dziennik aktywności, jednak w tym momencie interesuje nas opcja „Własność konta i kontrola”. Gdy ją odnajdziemy to oczywiście w nią wchodzimy i mamy czytelne opcje wyboru:
-ustawienia statusu „in memoriam”
-dezaktywacja i usuwanie
-zarządzanie swoimi informacjami.
Wchodzimy oczywiście w środkową opcję i facebook daje nam dwie opcje wyboru: albo zawieszenie konta, albo jego usunięcie. Klikając w dezaktywację konta, potwierdzamy naszą wolę poprzez wpisanie naszego hasła i już! Gotowe! Właśnie w taki łatwy sposób można zawiesić konto na fb. Nic prostszego, prawda? Facebook całe szczęście jest bardzo intuicyjny w obsłudze, więc razem z tym krótkim poradnikiem, myślę, że nawet facebookowy laik da sobie radę z usunięciem konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here