Blokowanie numeru

Kiedyś posiadanie telefonu komórkowego było oznaką bogactwa, ewentualnie jakiś znajomości. Z czasem każdy miał jakąś komórkę, dopiero od niedawna patrzy się tez na to jaką kto ma komórkę. Oczywiście te najdroższe telefony świadczą o tym, że jesteśmy bogatsi od reszty. Dlatego tez kiedyś numery telefonów nie były aż tak dostępne. Oczywiście istniały książki telefoniczne, gdzie bez problemu można było znaleźć numer telefonu stacjonarnego pod odpowiednim adresem. Sam numer telefonu komórkowego otrzymywaliśmy od znajomego osobiście lub za pośrednictwem osoby, której na udostępnianie numeru pozwolił. W tym momencie nasze numery telefonów komórkowych są powiązane nawet z aplikacją Facebook czy Instagram. W skrócie mówiąc, nasze numery telefonów są dostępne prawie wszędzie. Niestety trochę nie mamy co z tym zrobić, bo świat najzwyczajniej tak pędzi, w żaden sposób go nie zatrzymamy. Numer niestety też musimy nadal podawać, bo jeśli tego nie zrobimy możemy nie przejść weryfikacji rejestrując się w jakieś miejsce.
Co jeśli dzwoni do nas ktoś kogo nie lubimy albo bank, który ciągle wmusza nam kredyt. Ciągle powtarzanie, że nie jest się zainteresowanym nie skutkuje. Proponuję zablokować numer. W dobie tych telefonów komórkowych, które mamy teraz łatwo można zrobić to z poziomu samego urządzenia. Wybierając z rejestru połączeń numer telefonu, wybieramy opcję zablokuj lub dodaj do czarnej listy. Tutaj lista mogłaby być tak długa jak długa jest lista modeli telefonów. Proponuję spojrzeć jak to wygląda na naszym modelu, ewentualnie zajrzeć do instrukcji. Jeśli zdarzyło się, że mamy starszy model telefonu i nadal mamy problem z natrętnym użytkownikiem, możemy zadzwonić do naszego operatora z pytaniem jak zablokować numer w plusie. Oczywiście o ile w plusie mamy nasz numer. Wtedy operator blokuje numer a ten w ogóle nie może się z nami skontaktować. Trochę się to rożni od opcji z poziomu telefonu, ponieważ na telefonie jest specjalna zakładka, oczywiście nie na wszystkich modelach, gdzie gromadzą się zablokowane kontakty. Widać tam ilość prób połączeń z nami, konkretną datę i godzinę Jeśli zablokowana osoba wysłała nam wiadomość SMS też będzie ona tam widoczna, możemy na tę wiadomość odpisać, pozostawiając użytkownika zablokowanego. W każdym momencie można taka osobę odblokować.
Mamy tylko dwa sposoby na zablokowanie numeru, który nam się nie podoba, że do nas dzwoni. W sumie więcej opcji nie jest potrzebnych jeśli te powyższe działają i nie widać od razu połączeń od tej osoby. Możemy wtedy w spokoju oglądać serial albo słuchać muzyki, nie martwiąc się, że zadzwoni do nas ktoś wmuszać nam kredyt albo inne podobne rzeczy, jak na przykład udział w testach nowych garnków. Bardzo pomocni oczywiście są konsultanci z plusa, którzy chętnie w takich blokadach nam pomogą, jednym kliknięciem blokują użytkownika. Jeżeli chcemy kogoś odblokować, wystarczy oddzwonić i zdjąć blokadę. Jeżeli zrobiliśmy to na swoim telefonie komórkowym, musimy właśnie sami z telefonu zdjąć blokadę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here