Ciąża - czas nadziei czy zmartwienia

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Czas radości, oczekiwania, nadziei…. To czas spełnienia.
Czas, w którym kobiety przygotowują się do przywitania swojego maleństwa na świecie. To czas zmian i to nie tylko tych fizycznych dla kobiety, ale i psychicznych. Kobiety stają się drażliwe, płaczące, czasem nerwowe i przewrażliwione na swoim punkcie.
To czas testu dla par. Kobieta musi znaleźć oparcie w swoim partnerze, mężu, przyjacielu. Ona się zmienia, nie zawsze jest tak ładna jak przed ciążą, jej figura się zmienia, może znacznie przytyć, ale wciąż musi czuć się wyjątkową i jedyną kobietą w oczach swojego partnera.
Jednak nie dla każdej kobiety ten czas jest taki magiczny.
Istnieją kobiety, dla których ciąża to problem, który należy szybko rozwiązać. Dla nich dziecko to obowiązki, rutyna, koniec zabawowego trybu życia. Takie kobiety nie postrzegają macierzyństwa jako czegoś pięknego i niepowtarzalnego. One nie pragną wydać na świat swojego potomka, maleństwa, które jest cząstką nich samych. Dla nich ważne jest tylko jedno pytanie „jak usunąć ciążę?”.
Możliwości jest wiele, ale do najbardziej popularnych należą domowe sposoby:
-gorące kąpiele, które we wczesnym etapie przyczyniają się do poronienia,
-duży wysiłek fizyczny we wczesnym etapie ciąży,
-bieganie, skakanie, sport ekstremalny.
Istnieją też sposoby bardziej skuteczne, lecz wiążą się z przyjmowaniem leków czy tabletek poronnych. Jest to skuteczna metoda, jednak bardzo bolesna dla kobiety(nudności, wymioty, bóle brzucha, krwotok).
Ostatnią grupę stanowi potocznie nazywana „skrobanka”,czyli usunięcie „płodu” poprzez zabieg wyłyżeczkowania.
„Jak usunąć ciążę?” to pytanie krąży po głowie nie tylko kobietom egoistycznym, tym, dla których dziecko jest tylko niepotrzebnym balastem, ale też tym, dla których macierzyństwo to czas cudu.
One są zmuszone przerwać ten cud , bo nie mają wystarczających środków do życia, nie mają warunków mieszkaniowych i oparcia w partnerze. Mają za to gromadkę własnych dzieci i moc długów. Dla nich usunięcie ciąży to jedyny choć bardzo bolesny nie tylko dla ciała ale i duszy sposób. Te kobiety muszą myśleć o swoich już narodzonych dzieciach i o tym, czy będą miały za co ugotować im obiad. Dla nich kolejne dziecko to sprawa „być albo nie być”.
A co z kobietami, które stały się ofiarami gwałtu?
Często wstydzą się zgłosić sprawę wyższym organom i na własną rękę próbują rozwiązać problem. W ich głowach ta myśl „jak usunąć ciążę?” tkwi jak zadra w skórze. Są rozdarte między swoimi uczuciami , zasadami moralnymi a koniecznością pozbycia się problemu, który do końca życia będzie przypominał im o tragicznym wydarzeniu.
Istnieje wiele metod usuwania ciąży. Jedne są bardziej skuteczne , inne mniej. Jedne bardziej zgodne ze swoim sumieniem inne nie.
Usunięcie ciąży to bardzo ważna decyzja w życiu kobiety i bez względu na
to , jaki krok podejmie kobieta , jego skutek będzie odczuwała do końca swojego życia.To tak, jakby miała odciśnięte piętno na swojej skórze. I nawet jeśli będzie się starała wyprzeć to zdarzenie ze swojego życia ono będzie wracało i nigdy nie da o sobie zapomnieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here