Jak poradzić sobie po rozstaniu

Koniec związku może być dla każdej osoby z pary ciężkim przeżyciem. Niektórzy szybko podnoszą się po rozstaniu, inni ubolewają przez bardzo długi czas. Niektórzy nie potrafią wejść w nowy związek czy pokochać na nowo. Często wracają myślami do życia ze swoim eks partnerem i nie potrafią cieszyć się obecną chwilą.

Nie wiadomo jak wiele kobiet rozstanie przeżywa tak jak to robią bohaterki filmów i książek – zapłakane, z kubełkiem lodów czekoladowych wyjadanych wielką łyżką. Ale wiadomo, że rozstanie boli. Boli i to nie tylko kobiety, ponieważ badania społeczne pokazują, że nie tylko kobiety przeżywają koniec związku, ale także mężczyźni.

Rozstajemy się często, bo nie chcemy już partnera takim, jakim jest. Niestety mówi się, że kiedyś związki się naprawiało, teraz zmienia się partnera na lepszy model. Może to być bardzo bolesne doświadczenie dla drugiej osoby, zwłaszcza jeżeli nie zawinił niczym szczególnym i nie zdaje sobie sprawy, co zrobił źle. Czasem zdarza się, że partner po prostu nam się znudził i szukamy energii i szaleństwa w ramionach nowego kochanka. Czasem w związku po prostu się nie układa. Jeżeli dobrały się osoby o bardzo różnych lub bardzo podobnych charakterach, może dochodzić między nimi do spięć lub do braku pociągu seksualnego.

Związek zazwyczaj da się uratować, nawet jeżeli partnerzy nie rozmawiają ze sobą, mają ciche dni. Aby dało się przywrócić między nimi dobre relacje, potrzebne jest jeszcze żywe życie intymne. Jeżeli para jest jeszcze w stanie kochać się ze sobą, to może być tak, że seks ich scali na nowo.

A co jeżeli ten seks właśnie dzięki, bo jeden z partnerów skoczył w wir seksualnych przyjemności z inną osobą? A może partner zdradził kobietę psychicznie, ponieważ spędzał więcej czasu z inną przedstawicielka płci żeńskiej i to jej opowiadał o swoim życiu czy pragnieniach? Jeżeli nie da się już przywrócić tego związku, tego żaru i miłości, które was łączyły, przeczytaj o sposobach jak sobie poradzić po rozstaniu. Nie ma znaczenia z czyjej winy zerwaliście, to zazwyczaj boli.

Daj sobie czas
Pamiętaj, że żadne emocje związane z tak dużym wydarzeniem w twoim życiu nie przejdą nagle. Potrzeba czasu, żebyś sobie wszystko przemyślała i na spokojnie ułożyła w głowie. Nie poganiaj samej siebie i daj sobie czas na smutki i gorsze dni.

Wyglądają się
Rozmowa zazwyczaj pomaga, zobaczysz. Możesz zwrócić się do przyjaciółki, przyjaciela czy mamy. Jeżeli nie masz z nimi tak bliskich kontaktów albo nie chcesz ich obarczać swoim smutkiem to możesz zgłosić się do psychoterapeuty. Świetnym pomysłem jest także spisanie swoich żali na kartce czy na laptopie. Kiedy wszystko z siebie wyrzucisz zdecydowanie ci ulży.

Usuń eks partnera ze wszystkich portali społecznościowych.
Ze wszystkich. To naprawdę dobry pomysł. Nie chcesz chyba trafiać co jakiś czas na jego zdjęcia czy wydarzenia z życia, zwłaszcza kiedy on już znalazł sobie nową osobę. Tobie wracać będą wspomnienia. Twój humor będzie się pogarszał. Naprawdę nie warto mieć go w znajomych czy obserwowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here