Młodym ludziom czas płynie najszybciej

Przyjęło się mówić, że w życiu na wszystko jest czas. Słysząc takie mądrości od rodziców, młody człowiek zanim zacznie robić to o czym zawsze marzył musi na początku skończyć szkołę z najlepszym możliwym wynikiem. Następnie wybrać się na pięcioletnie studia, najlepiej prawnicze lub medycynę, bo przecież najlepszy pieniądz. Nim się obejrzy, zacznie się poszukiwanie pracy i życie na etacie. W taki sposób łatwo zatracić wszystkie ambicje i pasje jak najszybciej trafiając do typowego i jakże nudnego życia dorosłego.

Żeby oderwać się od takiego schematu, wystarczy uświadomić sobie jak szybko mija czas, a zwłaszcza będąc pięknym i młodym. Jeżeli nie zaczniemy się jak najszybciej rozwijać się w naszym wymarzonym kierunku, bardzo prawdopodobnym jest, że później nigdy więcej nie będzie ku temu okazji. Świat w XXI wieku oferuje młodemu człowiekowi ogromny wachlarz możliwości w kwestii rozwoju osobistego, pracy i miejsca życia. Na dobrą sprawę, odrobina nie konwencjonalnego myślenia sprawi, że nawet studia mogą stać się zbędne. Oczywiście, jeżeli jesteśmy z natury głodni wiedzy, przedłużenie edukacji jest trafionym pomysłem, a przynajmniej teoretycznie, po każdym kierunku idzie znaleźć pracę. Jeśli jednak w naszym guście jest coś innego niż ciągłe siedzenie przed książkami i wkuwanie na pamięć nowych to, coraz nudniejszych pojęć, to nie jesteśmy na straconej pozycji.

Trochę zaradności i research’u, a szybko trafimy na różnorodne oferty kursów, staży i pracy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również praca zagranicą, gdzie w parze z nabieraniem doświadczenia idzie dobry zarobek. A czemu by nie poeksperymentować ze wszystkim? Każda forma zatrudnienia zwiększa nasze doświadczenie, a przy okazji taki pomysł na życie nadaje mu ciekawości o którą ciężko na uczelni. Nie każdy w tak młodym wieku może się w końcu pochwalić życiem w kilku krajach, a jak wiadomo podróże kształcą.

Niesamowicie ważnym aspektem w wybieraniu swojej ,,drogi życiowej” jest posłuchanie się swojej pasji. Na dobrą sprawę tylko praca, która w pewien sposób ją spełnia, może być naprawdę satysfakcjonująca. W takim przypadku z głowy będziemy mieli wszelkie problemy z motywacją, w końcu jak można nie być zmotywowanym do tego co się kocha? Należy jak najszybciej chwytać wszelkie okazje, jeżeli zawsze marzyliśmy o podróżowaniu, a akurat kończymy szkołę, czemu by nie zorganizować sobie tzw. gap year’u? Kto wie co może nas spotkać w trakcie podróży, może grupka nowych znajomych zaproponuje ci pracę gdzieś w Portugalii? A może jedna z podróży zainspiruje nas do podzielenia się wrażeniami z innymi i założymy bloga/ vloga, który w przyszłości zaowocuje w dobre pieniądze?

Możliwości na świecie jest naprawdę wiele i warto zastanowić się jak my byśmy chcieli je wykorzystać. Los może przynieść nam multum okazji, a naszym zadaniem powinno być zapewnienie mu odpowiednich do tego warunków. Czas mija bardzo szybko, szkoda więc by było w przyszłości obudzić się z ręką w nocniku i kacem moralnym z powodu niewykorzystanych okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here