Jak spłodzić syna?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że marzy o powiększeniu rodziny. Kobiety czują instynkt macierzyński, który wyzwala uśmiech na widok każdego przechodzącego dziecka, natomiast mężczyźni wyobrażają sobie, jak grają ze swoim synem w piłkę, czy budują zamki z piasku z córką. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i znane od wielu lat zjawisko. Chociaż dzisiejszy świat bardzo się zmienił, od czasów planowania rodziny przez naszych rodziców.

W dzisiejszych czasach każda para, na początku swego związku dąży do poczucia stabilizacji. Każdy chce mieć dobrą pracę, która spełni ich oczekiwania finansowe i zawodowe, piękne, własne mieszkanie, samochód, zabezpieczenie finansowe na koncie, a dopiero na kolejnym miejscu jest pragnienie potomstwa.
Ludzie lubią kontrolować co się wokół nich dzieje, wolą mieć wszystko zaplanowane i przemyślane, bo nagłe, nieoczekiwane wydarzenia wzbudzają w nich stres i dyskomfort.

Rodzenie dzieci przez nasze babcie i mamy było czymś naturalnym, nikt się nad tym nie zastanawiał. Natomiast teraz, w „świecie zaplanowanym”, nie ma miejsca na spontaniczne uniesienia i nieoczekiwane zdarzenia.
Wiele par stara się pomóc szczęściu i zaplanować płeć potomka. Mężczyźni marzą, by ich pierwszym dzieckiem był syn.
Jest to zrozumiałe, ponieważ podświadomie chcą przekazać dalej swoje geny. Uważają, że dzięki temu, ich ród nie zaginie, ponieważ zgodnie z tradycją, to właśnie mężczyźni przenoszą dalej rodowe nazwisko.

Planowanie płci, nie jest łatwe. Nigdy nie ma pewności, że nasze starania przyniosą zamierzony skutek. Ale wiele par tak bardzo pragnie syna, że próbują troszkę pomóc losowi.

Jak spłodzić syna?
Doskonale wiemy, że w ciążę można zajść jedynie podczas owulacji. Jest to bardzo krótki czas w cyklu miesiączkowym kobiety. Plemniki z chromosomem Y, które warunkują urodzenie się chłopca, są bardziej ruchliwe, ale za to mniejsze i krócej żyją.
Dlatego najbardziej skutecznym sposobem, by na świat przyszedł chłopiec, jest współżycie w pierwszy dzień owulacji u kobiety.
Jak zatem określić pierwszy dzień owulacji?
Metod jest dużo, od skrupulatnego liczenia poszczególnych dni cyklu, przez mierzenie temperatury ciała kobiety, do obserwacji śluzu.
Lecz najbardziej wiarygodny wynik da nam wykonanie testu owulacyjnego, jaki możemy kupić w aptece.
Ważne jest również to, żeby kilka dni przed spodziewaną owulacją wstrzymać się ze współżyciem, dzięki temu męskie nasienie będzie bardziej obfite i da większe szanse na spłodzenie męskiego potomka.

Oprócz medycznych metod planowania płci, wyróżniamy również zależność pomiędzy dietą przyszłej mamy, a planowaną płcią dziecka.
Kobiety, które pragnął mieć syna, kilka miesięcy przed planowanym poczęciem, powinny spożywać więcej produktów bogatych w sód i potas. Należą do nich między innymi cytrusy, banany, ziemniaki, daktyle, pomidory, pietruszka, słonecznik. Przyszła mama powinna unikać produktów mlecznych, orzechów i czekolady.

Pozycja seksualna również ma znaczenie. Pozycje, podczas których dochodzi do głębszej penetracji, sprzyjają poczęciu chłopca.

Mimo tak wielu metod planowania płci u dziecka, nigdy nie ma stuprocentowej pewności na sukces. Dlatego nie skupiajmy się aż tak bardzo na zaplanowaniu wszystkiego. Cieszmy się sobą i czasem starania się o nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here