Jak zamienić pdf na jpg

By odpowiedzieć na pytanie jak zamienić pdf na jpg najpierw należałoby zapoznać się z terminologią. Co to jest pdf oraz jpg? Najprościej rzecz ujmując jest to sposób oznaczania typu pliku za pomocą przyrostku występującego po kropce.

Przykłady:
– pliki muzyczne np. mp3, wav
– pliki tekstowe np. doc, txt
– pliki wykonywalne np. exe, bin

Dzięki nim komputer wie jak dany plik „traktować”, to znaczy jakiej aplikacji ma użyć w stosunku do konkretnego pliku. Jeśli mamy rozszerzenie .txt to komputer wie by otwierać go notatnikiem lub innym programem, który dopasowałeś do tego typu rozszerzenia.

Po co więc zmieniać rozszerzenia plików? Jeśli np. chcemy zmienić właściwości pliku. I tak na przykład pliki .pdf są co do zasady nieedytowalne. Są oczywiście aplikacje, które pozwalają na edycję, ale są one nieco bardziej zaawansowane. Jeśli uda nam się zmienić plik pdf na jpg to będziemy mogli go np. edytować w aplikacji Paint. Dodać jakąś grafikę w bardziej zaawansowanej aplikacji, zastosowania można mnożyć.

Czasami wystarczy włączyć w systemie by pokazywał nam rozszerzenia pliku (o ile nasz system nie robi tego domyślnie – np. robi to Windows 10). Następnie z ręki wpisujemy inne rozszerzenie – np. doc zamiast txt. Należy pamiętać, że zadziała to tylko w bardzo ograniczonych przypadkach. Jeśli spróbujemy otworzyć plik html w notatniku i zmienimy rozszerzenie html na txt to notatnik pokaże nam źródło strony. Są oczywiście prostsze sposoby na to.

By zmienić rozszerzenie pdf na jpg warto użyć zasobów Internetu. Jest przynajmniej kilka stron, które bezpłatnie umożliwiają nam przeprowadzenie takiej operacji. By je znaleźć wystarczy w Google wpisać „konwersja pdf do jpg” lub „jak zamienić pdf na jpg”.

Jak użyć takiej strony? Przeważnie wystarczy przesłać plik na serwer strony. Służy do tego prosty interfejs, który jest zazwyczaj intuicyjny. Gdy plik już będzie na serwerze będziemy mogli zdecydować co z nim zrobić. Część stron pozwala zamienić taki plik na kilka innych typów plików. Część, z kolei automatycznie przemieni nasz plik na jpg i wystarczy już tylko zapisać zamieniony plik na nasz dysk.

Trzeba pamiętać jednak o jednej rzeczy. Jeśli coś wysyłamy na cudzy serwer, niejako tracimy nad tym kontroli. Nie wiemy do czego właściciel strony może te pliki użyć. Może pisać, że gwarantuje pełne bezpieczeństwo, aczkolwiek jesteśmy w zasadzie skazani na jego uczciwość. Pamiętajmy o tym i może nie wysyłajmy plików o kluczowym znaczeniu.

Jeśli pracujemy nad jakimś ważnym raportem, albo pliku firmowym, chyba nie warto ryzykować. Zapytajmy odpowiednie osoby w firmie, czy mogą nam dostarczyć oprogramowanie, które w kontrolowanym środowisku zrobi to co potrzebujemy. Wówczas będziemy mogli bez ryzyka dokonywać takich operacji.

Dlaczego to jest tak ważne? Poczynając od oczywistych aspektów, jak zdradzenie tajemnicy służbowej osobom nieupoważnionym. Za to grozi dyscyplinarne zwolnienie. A co jeśli pracujesz w instytucji państwowej? Tutaj sprawa się komplikuje, bo być może zdradzamy tajemnicę państwową, a za to grozi już więzienie. Bądźcie więc ostrożni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here