Własnoręcznie wykonane dekoracje i ozdoby na Święta, czyli jak zrobić choinkę z makaronu

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego zaczynamy myśleć nad dekoracjami świątecznymi, które ozdobią nasze domy i mieszkania. Coraz mniej osób zadowala się zwykłą choinką (żywą lub sztuczną) i myślą o udekorowaniu całego domu. Oczywiście w ruch idą światełka i łańcuchy, a także bombki i stroiki kupione w sklepie. Jednak od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się ozdoby i dekoracje wykonane ręcznie. Własne dekoracje robi teraz prawie każdy. Jedną z popularniejszych własnych dekoracji świątecznych jest choinka z makaronu.

Zapewne zastanawiacie się jak zrobić choinkę z makaronu skoro nie ma się za bardzo zdolności plastycznych i manualnych. Jeżeli wiecie jak zrobić choinkę z makaronu powinniście dać radę. Na pewno potrzebujecie makaron (oczywiście nie gotujcie go!). Najlepiej nada się makaron typu rurki, świderki, muszelki albo wstążki. Jednak decyzja należy do Was. Będziecie potrzebowali także specjalny klej, czyli najlepiej taki z pistoletem elektrycznym, który podgrzewa klej. Przyda się również karton, który musimy uformować w formę stożka. Do tego jakieś ozdoby i sztuczny śnieg albo świecący brokat albo spray. Makaron przyklejamy do kartonowego stożka zaczynając od dołu. Kiedy uformuje nam się choinka, czyli przykleimy wszystkie kawałki czekamy aż klej wyschnie. Potem przyklejamy ozdoby i psikamy na choinkę sztucznym śniegiem albo obsypujemy brokatem. Oczywiście wielkość takiej choinki zależy od Was i zasobów makaronu jakimi dysponujecie.
Jeżeli nie jesteście pewni jak zrobić choinkę z makaronu informacji możecie szukać w internecie na wielu stronach i blogach poradnikowych na temat dekoracji i produktów wykonywanych ręcznie. Dodatkowo warto obejrzeć kilka filmików w serwisie youtube, gdzie dowiecie się krok po kroku jak zrobić choinkę z makaronu, a także inne ciekawe dekoracje świąteczne i nie tylko. Oczywiście możecie idealnie odwzorować pomysły przedstawione na takich blogach i filmikach albo możecie, tylko zainspirować się przedstawionymi tam choinkami i wymyślić coś własnego i niepowtarzalnego.
Jeżeli lubisz pracować i tworzyć w grupie, to możesz zapisać się i uczęszczać na zajęcia plastyczne, manualne organizowane, m. in. w domach kultury, gdzie dowiesz się jak zrobić choinkę z makaronu, a także przygotujesz taką choinkę w grupie.
Znając różne metody jak zrobić choinkę z makaronu, a także inne fajne i świąteczne ozdoby, to możesz ozdobić cały swój dom albo mieszkanie w sposób magiczny i niepowtarzalny. Możesz ozdobić tak swój dom, że wszyscy goście, którzy będą Ciebie odwiedzali będą zazdrościć Ci pomysłowości i dekoracji.
Oczywiście wiedząc jak zrobić choinkę z makaronu oraz inne ozdoby świąteczne możesz zacząć robić je w większej ilości i spróbować je sprzedać znajomym albo w internecie. Na pewno znajdziesz wielu chętnych na kupienie takich ręcznie robionych produktów, ponieważ takie dekoracje i ozdoby o wiele bardziej ozdobią wnętrze aniżeli stroik kupiony w supermarkecie.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się, więc pora zacząć robić swoje własne ozdoby i dekoracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here